10. srpna 2018 11:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bouře Nadine na severu Německa ochromila vlakovou dopravu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Bouře v pozadí sochy Molecule Man v Berlíně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bouře v pozadí sochy Molecule Man v Berlíně. | foto: ČTK

BERLÍN Sever Německa zasáhla v noci na pátek bouře Nadine, která způsobila vážné problémy v dopravě a vyžádala si několik zraněných. Informovala o tom agentura DPA. Nejhůře postižena byla oblast kolem města Hannover a na pobřeží Severního moře. Rychlost větru na severním pobřeží Německa dosahovala 140 kilometrů v hodině.

Husté lijáky a vichr zastavily dopravu na dálkových železničních linkách Hannover-Hamburk-Kiel, Brémy-Hamburk a Osnabrück-Löhne. Podle DPA na těchto tratích nejezdily vlaky ani v pátek ráno.

Kvůli bouři Nadine, která přišla po řadě mimořádně horkých dní, byla narušena železniční doprava i na dalších místech. Společnost Deutsche Bahn musela cestujícím, kteří v noci na pátek uvázli na tratích, poskytnout náhradní ubytování v lůžkových vagonech v Dortmundu, Hannoveru, Braunschweigu či Berlíně.

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem již ve čtvrtek odpoledne krátkodobě přerušilo kvůli bouřce provoz, což se dotklo asi 150 letů. Ještě v pátek musejí pasažéři počítat se zpožděním některých spojů.

Kvůli bouři byla na čas přerušena téměř všechna doprava uvnitř a v okolí...
Kolejiště na frankfurtském nádraží byla v očekávání bouře prázdná.

V Hamburku a v regionu Münsterland zranily několik lidí spadlé stromy. Na olympijském stadionu v Berlíně byli ve čtvrtek večer diváci sledující mistrovství Evropy v atletice vyzváni, aby po skončení soutěží zůstali kvůli bouřce na stadionu. „Prosím, zůstaňte tady, toto je pro vás v tuto chvíli nejbezpečnější místo,“ oznámili pořadatelé na konci večerního programu.

Na východě Německa jsou bouřky očekávány v pátek večer. Po přechodném ochlazení v důsledku bouřek se ale podle meteorologů vedra s teplotami kolem 30 stupňů Celsia na německé území v příštích dnech opět vrátí. Za bouří Nadine totiž bude následovat teplá fronta s názvem Kevin, napsala agentura DPA.

„Německo může zažívat horké dny s teplotami 30 stupňů a více až do října,“ sdělila německá meteorologická služba DWD.

ČTK
  • 0Diskuse
Vyhrajte balíček s mlékem Nutrilon. Stačí se podělit o svou mateřskou zkušenost
Vyhrajte balíček s mlékem Nutrilon. Stačí se podělit o svou mateřskou zkušenost

„To já svým dětem dělat rozhodně nebudu!" Poznáváte se? Tak se nám na toto téma rozepište v deníčku a 5 z vás odměníme balíčkem Nutrilonu s dalšími dárky podle vlastního výběru.

Najdete na Lidovky.cz