Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Na východě Bratislavy hořela skládka, zasahovaly desítky hasičů

Na místě požáru skládky v Podunajských Biskupicích podle mluvčího bratislavských hasičů Štefana Kočiho zasahovaly desítky příslušníků sboru. (24. června 2024) foto: https://www.facebook.com/biskupice.sk/

Slovenští hasiči dostali pod kontrolu požár skládky v okrajové části Bratislavy, který vypukl v pondělí. Zůstávají na místě do jeho úplné likvidace, řekl to v úterý mluvčí bratislavských hasičů Štefan Koči. Kvůli dýmu radnice městské části Podunajské Biskupice vyzvala obyvatele, aby nevycházeli a zavřeli okna, psala slovenská média.
  7:58aktualizováno  9:45

Informaci o požáru dostaly úřady kolem 18:00. Na místě podle mluvčího bratislavských hasičů Štefana Kočiho zasahovaly desítky příslušníků sboru. Přítomny byly i vyšetřovatelé či lidé, kteří monitorují kvalitu ovzduší.

„Na místě zasahuje 30 příslušníků hasičského záchranného sboru s 9 vozů hasičské techniky a více než 20 členů sborů dobrovolných hasičů obcí Ružinov, Podunajské Biskupice, Most pri Bratislave, Rusovce, Petržalka, Malinovo a Rovinka,“ uvedl mluvčí hasičů v Bratislavě Štefan Koči.

Kvůli hustému dýmu radnice městské části Podunajské Biskupice, která se nachází na východě Bratislavy, doporučila obyvatelům nevětrat a ani nevycházet, není-li to nutné. „Uhašení náročného požáru se odhaduje až v ranních hodinách,“ uvedl na síti Facebook starosta městské části Roman Lamoš.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,