Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Brazílie má přes 555 tisíc nakažených a rekordní počet úmrtí, USA zůstávají nejhůře postiženou zemí

Poděkování všem zdravotníkům po celém světě z Brazílie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poděkování všem zdravotníkům po celém světě z Brazílie. | foto: Reuters

BRASÍLIA/NEW YORK V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 28 936 potvrzených případů nákazy koronavirem. S odvoláním na data místního ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Celkem už jihoamerická země eviduje 555 383 případů infekce. S covidem-19 zemřelo dalších 1262 lidí, což je podle agentury AFP dosavadní denní rekord.

Celková bilance zemřelých s covidem-19 se vyšplhala na 31.199. Brazílie, která má 210 milionů obyvatel, eviduje nyní celosvětově čtvrtý nejvyšší počet obětí. Na prvním místě tragického žebříčku jsou Spojené státy následované Británií a Itálií.

Brazílii nyní považuje Světová zdravotnická organizace (WHO) za další ohnisko pandemie covidu-19. Co do počtu nakažených je nejpostiženější zemí Latinské Ameriky a po Spojených státech druhou nejpostiženější zemí světa.¨

V USA zemřelo s covidem-19 za uplynulých 24 hodin 1081 lidí

Ve Spojených státech za uplynulých 24 hodin zemřelo 1081 lidí s covidem-19. S odvoláním na data americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) o tom informovala agentura AFP. Více než tisíc úmrtí za den hlásily USA naposledy v sobotu.

Podle JHU se ve Spojených státech nákaza koronavirem SARS-CoV-2 potvrdila už u více než 1,8 milionu lidí. S nemocí covid-19 zemřelo v zemi s 330 miliony obyvatel celkem 106.180 lidí.

Spojené státy jsou co do počtu obětí nemoci, kterou způsobuje koronavirus, i počtu nakažených nejhůře postiženou zemí světa.

Na celém světě zemřelo s covidem-19 podle JHU přes 379 000 lidí. Potvrzených případů nákazy je celosvětově už více než 6,3 milionu.

V Německu přibylo za úterý 342 případů nákazy a 12 mrtvých

V Německu přibylo za úterý 342 potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem tak zdravotníci infekci odhalili už u 182 370 lidí, informoval ve středu Institut Roberta Kocha (RKI). S covidem-19 zemřelo minulý den dalších 12 lidí, a od počátku epidemie tak bilance vzrostla na 8551 mrtvých.

Úterní počet nakažených je ve srovnání s pondělním opět trochu vyšší. Zatímco pondělí zdravotníci odhalili 213 nových případů, v úterý to bylo 342.

Asi 167 300 lidí se již z nemoci, kterou vyvolává virus SARS-CoV-2, v Německu zotavilo. Za 24 hodin přibylo zhruba 800 uzdravených.

Počet zemřelých s covidem-19 se ve srovnání s pondělím nepatrně zvýšil. Za pondělí RKI hlásil 11 mrtvých, nyní 29.

Nejpostiženější spolkovou zemí zůstává Bavorsko, které hraničí s Českem. Nákaza koronavirem se zde potvrdila u více než 47 000 lidí a 2466 jich s covidem-19 zemřelo. Nejlidnatější spolková země, Severní Porýní-Vestfálsko, eviduje přes 38 000 infikovaných a 1607 mrtvých. Sasko, druhá spolková země sousedící s Českou republikou, dosud zaznamenalo 5305 nakažených a 212 zemřelých.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, se podle RKI v Německu nyní opět dostalo pod kritickou hodnotu jedna a činí 0,89. Každý infikovaný tak v průměru nakazí méně než jednoho dalšího člověka. Podle agentury DPA podává tato hodnota obraz o dění starém zhruba týden a půl. Od poloviny května udává RKI taky takzvané sedmidenní reprodukční číslo, které je méně ovlivněné denními výkyvy. Tato hodnota je nyní 0,87.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...