Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Británie hlásí nejvíce nových případů koronaviru od 5. února, zesnulých je díky očkování málo

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: AP Photo

Londýn/Řím - V Británii za poslední den přibylo 18 270 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od 5. února. Zemřelo 23 lidí. V sobotu o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na oficiální statistiky. O den dříve přibylo 15.810 nově infikovaných. Mírný nárůst údajů v každodenní koronavirové statistice hlásí také Itálie.
  18:39

V Sydney se rozšířila mutace delta, město zavedlo dvoutýdenní přísný lockdown

V Británii za poslední měsíc šíření nákazy zrychluje, země se potýká s variantou delta, která byla poprvé zachycena v Indii. Reuters ale podotýká, že mrtvých zřejmě díky rozsáhlé očkovací kampani přibývá poměrně pomalu, denně jich je okolo dvaceti nebo i méně.

V Británii, která má 66,7 milionu obyvatel, první dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo 83,7 procenta dospělých, obě dávky má 61,2 procenta dospělé populace.

Izrael zaskočila covidová mutace. V dosud velmi úspěšné zemi vznikají nová ohniska infekce

V Itálii podle dnešních údajů nově za den přibylo 838 nakažených. O den dříve jich bylo 753. Zemřelo dalších 40 pacientů s koronavirovou infekcí. Celková smrtelná bilance v této jihoevropské zemi s přibližně 60 miliony obyvatel vzrostla na 127 458. To je v absolutních číslech druhý nejvyšší počet v Evropě po Británii, která podle americké Univerzity Johnse Hopkinse eviduje 128 330 smrtelných případů.

Autor: