Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britové zadrželi osoby z ČR a Slovenska kvůli fingovaným svatbám

Svět

  17:45
LONDÝN - Britská policie v pondělí zatkla v hrabství Yorkshire na severu Anglie 14 lidí z Nigérie, Slovenska a České republiky, kteří se podle místních médií podíleli na fingovaných sňatcích Nigerijců se ženami ze zemí Evropské unie.
svatba - ilustrační foto

svatba - ilustrační foto foto: Reprofoto

Policisté a členové imigrační služby zadrželi pár hodin před svatbou dva Nigerijce a dvě slovenské nevěsty. Stejně tak policie zatkla čtyři muže z Nigérie, Slovenska a České republiky, kteří jsou zřejmě šéfové gangu zaměřeného na fingované svatby. Kromě toho bylo zadrženo šest mužů z Nigérie podezřelých z porušení imigračních předpisů.

Britská pohraniční služba odhaduje, že šéfové gangu na každém fingovaném sňatku Evropanek s Nigerijci vydělali asi 15.000 liber (450.000 korun).

Policie část podezřelých zadržela u benzínové pumpy na dálnici M62 a další na několika místech ve městě Bradford. Fingované svatby se údajně měly konat ve městech Scholes a Cleckheaton.

Gail Adamsová z pohraniční služby zdůraznila, že britské úřady se v posledních letech na fingované svatby zvlášť zaměřují. Počet podezřelých sňatků tak klesl z 3500 v roce 2004 na 400 loni, uvedla.

Autor:

Mohlo by vás zajímat