Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Britové žijí v pohádce, kritizuje ostrovany bruselský diplomat po jednáních o brexitu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 27.5.2018 16:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kouřil 27.5.2018 16:29

Angličané jsou příliš slušní na to aby jen tak pochopili, že vedení EU je banda pomstychtivých bezpáteřních uzurpátorů moci, schopná pro svůj osobní prospěch udělat cokoliv, když si bude myslet, že te to třeba.

K. Páč 27.5.2018 8:00

Divné, proč se Britové neporadí s našimi odborníky na vystoupení z EU např. ze SPD, podle nich je vše jednoduché

L. Písařík 25.5.2018 21:53

Švýcarsko taky není v EU a hranice nejsou problémem, tak proč v Britanii? Není to opět kapric Bruselu?

p. vojvodík 25.5.2018 21:51

angličani jsou masochisté.

R. Tichý 25.5.2018 21:50

Britove, prosim vytrvejte. Uz nejednou jste dokazali Nemce uzemnit.

K. Stržanovský 25.5.2018 21:23

Británie může být v bezcelní zóně, tak jako Švýcarsko, Norsko, Island... Ale stejně jako oni za to musí platit a přijímat evropská nařízení. Takže na tom budou stejně, jen nebudou mít v Bruselu ani nohu.

M. Mikulec 25.5.2018 18:14

Evropská unie je ideologický levicový projekt, který otesává individuální svobody na nahrává globalizátorům. Brusel chce trestat každého, kdo by se jen opovážil z této beznadějné EU vyvázat. Proto exemplárně trestá Brity, aby se už nikdo jiný neopovážil odejít z tohoto žaláře národů.

A. Čepek 25.5.2018 21:00

Jaké má EU nástroje pro trestání Británie, neprozradíte?

S. Sidlichovsky 25.5.2018 21:16

Už od vydání tzv. direktiv pro jednání o Brexitu bylo naprosto zřejmé, že EU jde především o trestání Britů a ty direktivy prozrazovaly strach EU, že by se Británii mohlo po Brexitu dařit. (z dokumentu: dohoda musí zajišťovat "level playing field" (něco jako rovnost šancí, příležitostí) zvláště v oblastech hospodářské soutěže a státní pomoci a z tohoto hlediska musí zahrnovat ochranu (pojistku) proti nespravedlivým soutěžním výhodám kromě jiného v oblastech daní, sociálních opatřeních, environmentálních opatřeních a regulatorních praktik).

Že by měl Brusel/Komise něco rozhodovat v UK v oblasti daní, průmyslové politiky atd. po odchodu UK z EU ... to je slovníková definice arogance.

S. Sidlichovsky 25.5.2018 21:17

Muž, který má nejvíce zkušeností s jednáním s tím gangem - Yanis Varoufakis: "Moje rada Therese May je vyhněte se jednání s nimi za každou cenu, jinak spadnete do pasti jako Alexis Tsipras a skončí to kapitulací" "Když přijdete s umírněným požadavkem, budou na vás dlouze civět a dívat se na vás jako když jim recitujete švédskou hymnu. To je jejich způsob obstrukcí.Pak přeruší jednání, protože potřebují více kontroly faktů" .

S. Sidlichovsky 25.5.2018 21:30

Samozřejmě o žádná skutečná jednání nejde. Británie už dávno jim měla popřát hodně úspěchů a tzv. jednání ukončit. Ale konzervativcům zatím šéfuje "věčná usmiřovačka" Theresa May, která dosud ustoupila EU ve všem.

Jak říká Juncker: Británie má na výběr - sníst co je na stole nebo odejít od stolu.

S. Sidlichovsky 25.5.2018 22:53

Eurojásalové si nechtějí připustit, že bolet to bude obě strany. EU má v obchodu s UK přebytek 80 miliard Eur a Commonwealth se už hlásí (snad s výjimkou Indie, která má jakési podivné podmínky). Často čtu v sekci komentářů Telegraphu, na letošní léto si musím koupit nové auto, vždycky jsem jezdil v autech německých, tentokráte to bude japonské nebo jihokorejské.

Británie spotřebuje každý týden 2 000 tun francouzských sýrů, 2 miliony lahví italského Prosecca každý měsíc a denně se prodá 600 aut Volkswagen.

Junckera to ovšem už bolet nebude, ten příští rok skončí, vrátí se domů a asi bude pokračovat v budování toho daňového ráje, což provozoval téměř 20 let.

S. Sidlichovsky 26.5.2018 9:02

Aroganci EU a absenci vůle jednat seriózně dobře ilustruje i bod direktiv zabývající se Gibraltarem. EU požaduje, aby žádná smlouva mezi EU a UK neplatila pro Gibraltar bez předchozího souhlasu španělského králoství.

(V roce 2002 se v Gibraltaru konalo referendum zda by Španělsko a UK měly sdílet svrchovanost nad Gibraltarem. Výsledek: proti 98,48 % hlasů, s návrhem souhlasilo 1,03 % hlasů).

Pokud se někde na půdě EU zmíníte o tom, kdy Španělsko vrátí Maroku ty své enklávy na jeho území, tak to je totéž, jako když se necháte pozvat na svatbu a tam pronesete řeč o předchozích sexuálních zkušenostech panny nevěsty

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...