29. října 2019 9:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britská cestovní kancelář splnila sen Miloše Zemana. ‚Propojila‘ Prahu s Dunajem

Inzerát, který láká na Prahu a Dunaj. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inzerát, který láká na Prahu a Dunaj. | foto: Jan Krejcar, Lidovky.cz

LONDÝN/PRAHA Britské cestovní kanceláři Saga se povedlo to, o čem dlouhá léta sní prezident Miloš Zeman. Inzerát v nedělním listu The Sunday Times nabízel „poznání slavných měst na řece Dunaj“. Celou nabídku ale doprovázela velká fotografie Karlova mostu v Praze.

Čtenáři jednoho z nejpopulárnějších britských deníků se mohli v nedělním vydání dočíst o zájezdu na řeku Dunaj, který doprovází obrázek toku Vltavy u Karlova mostu. O Praze, která je na obrázku, se čtenáři dozví až v menším textu. „Prožijete nějaký čas v elegantní Praze, kde strávíte dvě noci v hotelu v centru města, následně se poplavíte po Dunaji na naší exkluzivní lodi,“ nabízí kancelář Saga.

„Užijete si dvě exkluzivní prohlídky Budapešti a Vídně, stejně tak budete mít možnost poznat Řezno, Bratislavu a Pasov,“ dodala kancelář.

Inzerát cestovní kanceláře Saga.

Inzerát cestovní kanceláře Saga.

Čtenáři, kteří jsou zvyklí číst jen titulky, by tak mohli získat dojem, že je obrázek skutečně pořízený na Dunaji, případně na řece, propojené s Dunajem.

Druhá varianta by byla splněním snu prezidenta Miloše Zemana, který je horlivým zastáncem kanálu Dunaj-Odra-Labe. Skrze něj by se totiž dalo skutečně plavit z Vltavy do Dunaje na Slovensku či v Maďarsku.

Stavba ale podle posledních studií není společensky přínosná. „Předložené stanovisko shledává závažné nedostatky ve východiscích i metodologii studie proveditelnosti koridoru D-O-L (2018), zejména v její ekonomické části, vycházející z analýzy přínosů a nákladů (CBA). Studie proveditelnosti dochází k závěru, že koridor je celospolečensky přínosnou stavbou a tedy se socioekonomicky vyplatí. Naše stanovisko zpochybňuje uvedený závěr na základě řady argumentů a písemných zdrojů,“ napsala v červnu RNDr. Naďa Johanisová z Masarykovy univerzity v Brně.

jkrJan Krejcar
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?