25. února 2018 21:21, aktualizováno  23:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V britském Leicesteru se zřítila budova s obchodem. Po explozi a požáru zemřeli čtyři lidé

Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může... | foto: Reuters

LEICESTER/PRAHA Nedělní exploze a následný požár domu s obchodem ve středoanglickém městě Leicester si vyžádaly čtyři mrtvé. V nemocnici zůstávají další čtyři lidé, z nichž jeden s vážnými zraněními. Podle strážců zákona nic nenasvědčuje tomu, že by událost měla spojitost s terorismem.

Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může být pohřešováno. Příčina výbuchu v ulici Hinckley Road zatím není známa. Kvůli neštěstí se museli evakuovat obyvatelé desítek okolních domů. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny.

Výbuch nastal okolo 20:00 SEČ. Obchod a dvoupodlažní byt nad ním proměnil v trosky, uvedla agentura Reuters. Místní média podle ní píšou, že v obchodě se patrně prodávaly polské potraviny.

„Slyšeli jsme obrovskou ránu. Výloha nedalekého obchodu úplně vibrovala a my si říkali, že to nemůže být dopravní nehoda, neznělo to jako srážka,“ řekl Reuters jeden z místních obyvatel. „Viděli jsme velký oblak kouře, na silnici ležely kusy zdiva,“ dodal.

Nehoda si vyžádala čtyři mrtvé.
Nedělní exploze a následný požár domu s obchodem ve středoanglickém městě...


Jiná svědkyně, která žije naproti postižené budově, uvedla, že dům se zřítil a lidé se snažili pomoci odstraňováním trosek. „Požár byl ale silnější a silnější a řekli nám, že musíme pryč,“ dodala.

Redaktor BBC John Alexander, který bydlí nedaleko, řekl, že při výbuchu pocítil otřes. „Bylo to jako zemětřesení. Uslyšel jsem velmi temné zadunění,“ dodal.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!