Ke schválení předčasných voleb byl potřebný souhlas dvou třetin poslanců, tedy i části opozice. Opoziční předáci už po úterním překvapivém ohlášení záměru premiérky uspořádat předčasné volby vyjadřovali této myšlence podporu, a tak výsledek středečního hlasování poslanců není překvapením.
Mayová ve středu před poslanci zopakovala, že předčasné volby jsou šancí, jak v Británii překonat rozpory ohledně nadcházejících jednáních o odchodu země z Evropské unie.
Volby mají podle ní zabránit konfliktu priorit v nejcitlivějších závěrečných fázích dvouletých vyjednávání s Bruselem. Řádný termín parlamentních voleb by připadl na rok 2020.
„Domnívám se, že v této chvíli obrovského národního významu by tady ve Westminsteru měla panovat jednota, ne rozpory,“ řekla Mayová parlamentu před hlasováním. „Proto je správné a odpovědné, aby jsme tady dnes všichni hlasovali pro všeobecné volby,“ dodala ministerská předsedkyně.
Pozorovatelé očekávají, že Konzervativní strana premiérky má šanci po volbách v parlamentu posílit o další zhruba stovku mandátů. To by Mayové dalo dostatečný mandát až do roku 2022 k jednáním o brexitu a uzavírání následných dohod.