8. července 2018 7:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britský policista novičoku vystaven nebyl, ukázalo vyšetření

Britští policisté uzavřeli některé oblasti v Amesbury, kde se pohybovali muž a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britští policisté uzavřeli některé oblasti v Amesbury, kde se pohybovali muž a... | foto: Reuters

LONDÝN Britský policista, který se v sobotu podrobil preventivnímu vyšetření v jihoanglickém Salisbury, novičoku vystaven nevyl. Oznámila to v neděli tamní okresní nemocnice. Policista se nechal vyšetřit v souvislosti s případem v Amesbury z minulé soboty, kdy byli v nedalekém Amesbury hospitalizováni dva lidé v kvůli otravě nervově paralytickou látkou novičok.

Mluvčí nemocnice oznámil, že test byl v případě policisty negativní. Policista byl převezen ke speciálnímu vyšetření v Salisbury poté, co předtím navštívil nemocnici ve zhruba 65 kilometrů vzdáleném Swindonu s žádostí o konzultaci v souvislosti s případem z nedalekého Amesbury.

Vyšetřovatelé předpokládají, že 45letý muž a 44letá žena přišli v Amesbury do kontaktu s nervovou látkou nešťastnou náhodou. Britská média v pátek uvedla, že jde o konzumenty drog.

Britští policisté uzavřeli některé oblasti v Amesbury, kde se pohybovali muž a...
Britští policisté uzavřeli některé oblasti v Amesbury, kde se pohybovali muž a...

Dvojice z Amesbury údajně mohla najít lahvičku nebo injekční stříkačku se zbytky jedu, který byl použit v Salisbury před čtyřmi měsíci při útoku na bývalého ruského dvojího agenta, 67letého Sergeje Skripala a jeho 33letou dceru Juliji. Oba jen těsně unikli smrti a nyní přebývají na utajovaném místě. Také oni byli v péči lékařů v salisburské okresní nemocnici.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz