Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Britský premiér Johnson má druhé dítě, tentokrát se mu narodila dcera

Britský premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie (Manchester, 6. listopadu 2021) foto: Reuters

Manželka britského premiéra Borise Johnsona Carrie Symondsová ve čtvrtek ráno v londýnské nemocnici porodila dceru. Pár to podle agentury AP oznámil prostřednictvím své mluvčí.
  12:38

„Matce i dceři se daří velmi dobře. Manželé by rádi poděkovali skvělému týmu porodnice za veškerou péči a podporu,“ uvedla mluvčí v prohlášení.

Pár spolu už má syna, který se jmenuje Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. Chlapec se narodil loni v květnu.

Sedmapadesátiletý Johnson si vzal 33letou Symondsovou letos v květnu. Když se v roce 2019 stal premiérem, nastěhovali se společně do Downing Street. Stali se tak prvním nesezdaným párem, který spolu otevřeně žil v rezidenci britských ministerských předsedů.

Premiér byl předtím již dvakrát ženatý a odmítá uvést, kolik potomků zplodil. Se svou druhou ženou, právničkou Marinou Wheelerovou, má čtyři děti.

Narozená dcera se stala čtvrtým dítětem, které se v tomto století narodilo úřadujícímu britskému premiérovi. Manželky Tonyho Blaira a Davida Camerona měly rovněž děti v době, kdy byli jejich manželé ve funkci.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Pronájem 2+1 Višňovka
Pronájem 2+1 Višňovka

Železničního pluku, Pardubice - Zelené Předměstí
12 000 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat