Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V ruské Brjanské oblasti vykolejil nákladní vlak, v tomto týdnu už podruhé

Svět

  21:43
Nedaleko ruského Brjansku v úterý vykolejila lokomotiva s dvaceti nákladními vagony. Ruská státní železniční společnost RŽD podle agentury TASS uvedla, že se tak stalo v důsledku nelegálního zásahu do železničního provozu. Ve stejné oblasti nedaleko hranic s Ukrajinou vykolejil vlak už v pondělí, ruské vydání stanice BBC na webu píše o další železniční sabotáži.

RŽD uvedla, že kvůli vykolejení vlaku musela být dočasně přerušena jednokolejná neelektrifikovaná trať vedoucí z Brjansku směrem na Orjol. Incident si nevyžádal žádné oběti. Podle prohlášení ruských drah jsou na místě hasiči, ačkoliv otevřený požár po nehodě nenastal.

Brjanský gubernátor Alexandr Bogomaz v pondělí uvedl, že kvůli explozi neidentifikovaného výbušného zařízení na trati Brjansk-Uněča vykolejila lokomotiva, která začala hořet, a sedm nákladních vagonů s ropnými produkty a dřevem. Provoz na této trati už byl obnoven. Minulý týden shořel v Brjansku ropný sklad.

Ruská Brjanská oblast sousedí se severní částí Ukrajiny a také s Běloruskem. Podobně jako například Belgorodská oblast i tento region od ruské invaze do sousední země poměrně často hlásí ostřelování nebo útoky bezpilotních letounů na své území. Ruské úřady v minulosti obvinily Ukrajinu, že do Brjanské oblasti vysílá sabotéry.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,