19. ledna 2015 21:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Brutalita a chamtivost.‘ Keňská policie rozehnala děti slzným plynem

Děti protestovaly kvůli údajně nezákonnému prodeji školního hřiště soukromému... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti protestovaly kvůli údajně nezákonnému prodeji školního hřiště soukromému... | foto: Reuters

NAIROBI Keňská policie v pondělí použila slzný plyn proti dětem, které protestovaly kvůli údajně nezákonnému prodeji školního hřiště soukromému developerovi. Demonstrace u školy na předměstí metropole Nairobi se kromě desítek dětí zúčastnili také učitelé a další dospělí. Několik dětí bylo zraněno, uvedl zpravodajský server BBC.

Školu na předměstí Langata provozuje město a chodí do ní děti od tří do 14 let. Pozemek školního hřiště nový majitel před několika týdny oplotil a učitelé kvůli tomu stávkovali. Tvrdí, že prodej lukrativní parcely byl nezákonný.

Keňský aktivista Boniface Mwangi, kterého cituje agentura AP, prý má důkazy, že pozemek získal díky konexím vlivný politik, jemuž patří sousední hotel. Chce tam postavit garáže.

PSALI JSME:

Policie se k zásahu nevyjádřila. Opoziční vůdce Raila Odinga jej kritizoval. „Je to brutalita, pro kterou ani nenacházím slov, a chamtivost, která se nedá ani popsat. Je těžké uvěřit, že policie je schopná zasáhnout proti školním dětem a použít proti nim slzný plyn,“ řekl.

Keňská policie rozehnala dětskou demonstraci slzným plynem.

Keňská policie rozehnala dětskou demonstraci slzným plynem.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz