Diskuse k článku

Budete muset zmlknout, plísnila dispečerka ženu v zatopeném autě chvíli před smrtí

Dvaadvacet minut trval hovor ženy v autě, ve kterém rychle přibývala voda, s dispečerkou tísňové linky ve státě Arkansas v USA. Sedmačtyřicetiletou řidičku Debru Stevensovou neustále opakovala, že zemře, pokud se jí nedostane pomoci. Od ženy, která s ní telefonovala se jí však dostalo pouze chladného přístupu a několika poučení, jak se nemá chovat. Tělo Stevensové záchranáři objevili 58 minut poté, co se telefonát přerušil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Skoupý, Ing. 3.9.2019 21:09

A fakt zmlkla....

P. Bohuš 4.9.2019 18:35

Zmlkla na vzdy!

S. K.Novak 2.9.2019 16:36

Paní hlavně neuměla plavat. Při povodni teče voda velmi rychle, stačí vody po kolena a stěží udržíte rovnováhu . O kousek dál také mohla být hloubka. Ve vodě plave všechno možné. Pro neplavce čirá hrůza. Myslím, že by se nesnažila dostat pryč z auta ani kdyby to bylo možné. A voda rychle stoupá...

D. Píšťala 2.9.2019 14:24

Telefon se dá přeci rychle lokalizovat! U nás k tomu máme k dispozici nainstalováno: ZÁCHRANKA !!!

Š. Matyášová 2.9.2019 14:36

žena jela po obvyklé trase ....to hovoří za vše...když mám danou trasu,po které jedu a rozvážím noviny, díky strachu nespolupracujua ,tak bych tu záchranářku na tísňové lince utopila taky...vůbec jí nepomohla...

V. Rybicka 2.9.2019 18:51

Česko a Ameriku nemůžete vůbec srovnávat. Takové rozlohy a vzdálenosti tam nemáte, takže dávat rady je dosti hloupé, Sir. *** A když vám americké auto stratí elektrický proud, tak ani dveře neotevřete. *** Potom paní rozvážela noviny. Což je job pro bílé sociálky, které na nic jiného nemají. Takže to asi byl pořádně tlustý žok, který neměl šanci se z toho auta dostat.

J. Jurax 2.9.2019 22:54

A když vám americké auto stratí elektrický proud, tak ani dveře neotevřete ... neznám americká auta, ale řekl bych, že otevírání dveří zevnitř jde mechanicky právě z bezpečnostních důvodu pro případ elektrického zkratu.

V. Rybicka 3.9.2019 0:15

Když jste zatopený vodou, tak dveře auta venkovním tlakem NEOTEVŘETE!!! Dříve stačilo stačit sklo. Dnes je všechno na elektriku. Jedině musíte okno rozbít něčím železným a s hrotem. Dnes nemáte šanci ani okno prokoppnout.

J. Jurax 3.9.2019 10:19

Jistě.

Jenže podle popisu události ta paní nebyla hned ve zcela zatopeném autě. Navíc jí do auta někudy tekla voda - proto se patrně taky nakonec utopila - takže se tlaky vyrovnávaly. Tudíž soudím, že dveře mohla během té doby, co konverzovala s dispečerkou, otevřít, neučinila-li tak, patrně zpanikařila; v článku není uvedeno, že by byla nějak fyzicky handicapována. Připouštím ale, že jde o spekulaci, neboť o události nevím nic než to, co bylo v článku.

Mimoto přední sklo lze zpravidla lehce zevnitř vykopnout z rámu; přinejmenším pokud není auto potopeno v hluboké vodě tak, že nad střechou je metr vody.

S. Bandera 6.9.2019 13:00

https://allthatsinteresting.com/debra-stevens-donna-renneau-911-call

J. Tachovsky 2.9.2019 0:55

No jo, to jsou ty moc chytry auta. Auto usoudilo, ze je problem, tak se zablokovaly dvere i okna. Asi aby ho nikdo nevykradl.

J. Jurax 2.9.2019 22:57

No, dveře se mohou nanejvýš zablokovat proti otevření zvenčí, ať už manuálně nebo automaticky, když se rozjedete; při prudkém nárazu se ale odemknou.

J. Vintr 2.9.2019 0:29

Myslím že tohle je za sto bodů na Darwinovu cenu. Během dvacetiminutového telefonátu nedokázat přesně určit, odkud volá. A co se třeba místo toho zbytečného telefonování pokusit z toho auta vylézt? Zraněná ani nějak znehybněná zřejmě nebyla. Ti lidé jsou v té společnosti, kde jsou na všechno lidi, naprosto nesamostatní. Slyšel jsem třeba od známého případ jedné paní, které od odložené žehličky začala hořet nějaká polička a ona místo toho, aby na to chrstla hrnek vody nebo to něčím uplácala, zavolala hasiče a šla na ně čekat před dům. Když hasiči asi za deset minut přijeli, byl už celý domek v plamenech.

J. Tachovsky 2.9.2019 1:01

A vy byste umel v nejake pustine, kterych je v USA docela dost, bez GPS presne urcit, kde jste ?

J. Vintr 2.9.2019 1:24

Tak asi od někud někam jela a míst, kde může téct přes cestu voda, určitě na té trase moc nebylo. A kolem města Fort Smith v Arkansasu zrovna moc pustina není.

M. Šejna 2.9.2019 9:19

rozvážela noviny, takže nejspíš věděla odkud a kam jede.

.. Zlatobyl 1.9.2019 22:00

POZOR - to je známá finta u aut kde je všechno na elektriku, včetně otevírání dveří a spouštění okénka.

Takové auto ani nemusí spadnout do rubníka kde se elektrika vyzkratuje, může úplně klidně na suchu vrazit do zdi kde se třeba urve drát od baterie a z takového auta nevylezeš

V. Rybicka 2.9.2019 18:47

Přesně tak. V amerických autech je úplně vše na elekriku. Když to vypne, tak ani dveře neotevřeš ručně. Prostě musíš rozbít okne něčím železným s hrotem.

J. Jurax 2.9.2019 22:50

Jenže takové auto má čidlo, které při nárazu dveře odblokuje, aby se daly otevřít zvenčí. A zevnitř otevřete dveře vždy, jde to mechanicky.

P. Labaj 1.9.2019 18:38

Tady se sešly dvě nebo možná dokonce tři nešťastné náhody.

První, že se to přihodilo zrovna této ženě, která byla evidentně neschopna rozumného uvažování a snahy pomoct si sama. Druhá, že ta operátorka byla neschopná. Vždyť jí za celou to dlouhou doby v podstatě ničím neporadila jak situaci řešit (pokusit se otevřít dveře, když to nejde pokusit se otevřít okno, když to nejde rozbít okno atd.). No a možná třetí, jestli tam opravdu kolem byli lidi a nikdo jí nepomohl. To je mi z těch tří věcí snad nejvíc nepochopitelné.

J. Tachovsky 2.9.2019 0:57

Zkusil jste nekdy rozbit pesti okno auta ? Fakt to nejde. To je k neschopnosti te pani uvnitr. No a operatorka tezko mohla poslat pres SMS do auta kladivo.

J. Vintr 2.9.2019 1:29

Proč pěstí? Když se zapřete o sedačku, tak nohama celkem snadno vytlačíte čelní sklo. A boční okénko můžete také vykopnout.

J. Tachovsky 2.9.2019 8:20

To jste asi videl v nejakym filmu

J. Vintr 2.9.2019 10:09

Ne, na to může člověk snadno přijít sám. Odzkoušel jsem si to schválně v autě a opravdu je velice snadné zaujmout správnou polohu. Čelní sklo ve směru zevnitř ven opravdu moc nedrží a nebo poměrně snadno praskne ( jak jsem kdysi zjistil, když jsem si na něj lepil zpětné zrcátko a chtěl jsem ho pořádně přimáčknout).

Š. Matyášová 2.9.2019 14:39

pokud máte podpatky, vykopnete ho-boční okénko, čelní sklo,pokud byl apři těle,by nevytlačila,protože by neměla prostor,zapřít se do sedačky s nohama na palubní desce a nebo nohama nemusela na čelní sklo ani dosáhnout...spíš mě deptalo- že tam byli lidi,dívali s ena ni a smáli se jí...taky nepomohli.....

H. James 1.9.2019 18:35

Proč nestáhla/nerozbila okno a nevylezla?

Být na místě té dispečerky, nejednal bych jinak.

J. Tachovsky 2.9.2019 1:03

Asi nemela staryho Favorita, kde slo stahnout okynko klickou. Cim by to okynko mela rozbit ?

M. Šejna 2.9.2019 9:26

Každé auto se dá zevnitř otevřít klikou. I to auto, které je vybaveno veškerými elektrickými asistenty zabezpečující auto proti vniknutí z venku.

J. Vintr 2.9.2019 14:19

Každé ne. Alespoň ne snadno. Před časem popisovali případ amerického seniora, který se před svým domem zabouchl v autě s vybitou baterií a nebýt souseda, který ho po mnoha hodinách vysvobodil, tak v tom autě umřel. Taky ho nenapadlo rozbít okno. Že tam byla skrytá páčka, kterou se dalo auto zevnitř otevřít i bez elektriky, pochopitelně nevěděl.

J. Lepka 1.9.2019 17:47

Podle uvedených informací něco zásadně nehraje, jak mohla být uvězněná v autě, bez možnosti vylézt, když viděla kolem lidi a údajně se jí smáli ? Nechci situaci zlehčovat, ale kdyby otevřela okénko a volala o pomoc, asi by jí ti lidé pomohli.


Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...