22. ledna 2017 22:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bush starší má opustit jednotku intenzivní péče. Jeho zdravotní stav se zlepšil

George Bush starší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy George Bush starší. | foto: Reuters

HOUSTON Bývalý americký prezident George Bush starší, který byl před týdnem hospitalizován se zápalem plic, by měl za jeden až dva dny opustit jednotku intenzivní péče. Oznámil to v neděli mluvčí rodiny Bushových s tím, že to umožňuje jeho zlepšující se zdravotní stav.

V nemocnici v texaském Houstonu byla kvůli únavě a kašli preventivně hospitalizována i jeho 91letá manželka Barbara. Podle mluvčího si pobyt v nemocnici prodloužila, aby byla poblíž svému 92letému manželovi.

Bush, jenž byl hlavou USA v letech 1989-1993, žije v Houstonu se svou ženou Barbarou. Jeho syn George Bush mladší usedl v Bílém domě v roce 2001 a znovu byl zvolen v roce 2004. Bush starší je také otcem bývalého guvernéra Floridy Jeba Bushe, který loni neúspěšně usiloval o republikánskou nominaci do prezidentských voleb.

Bush starší se v posledních letech pohybuje na kolečkovém křesle a v roce 2014 byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. Od svých devadesátin se na veřejnosti příliš neobjevuje.

Šestého ledna oslavil s manželkou Barbarou 72. výročí jejich svatby.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!