Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Byl to výmysl. Matka mrtvého Bělorusa žije

Svět

  18:24
MINSK - Tragédie na druhou. Tak vypadala zpráva, kterou od včerejšího rána šířila běloruská, ruská a později i další média, zvláště ta internetová. Matka 21letého běloruského hokejisty Sergeje Ostapčuka, který je jednou z obětí středeční, neunesla zprávu o smrti svého syna a zkolabovala. Lékaři ji už nedokázali pomoci: selhalo jí srdce.

Běloruský útočník Sergej Ostapčuk.

Hned ve čtvrtek odpoledne ale server Sportsdaily označil tuto tragickou zprávu za novinářskou kachnu. To nakonec potvrdil i šéf ruského Úřadu pro záležitosti mládeže a sportu Jaroslavlské oblasti Alexandr Cerkovnyj. "Ostapčukova matka je živá," uvedl s tím, že hokejistova matka přiletěla z Běloruska do Jaroslavli i s jeho ostatními příbuznými.

Běloruský útočník Sergej Ostapčuk hrál za Lokomotiv Jaroslavl od roku 2007. Doma byl pokládán za nejtalentovanějšího útočníka s velkou budoucností. Kromě něj v troskách zemřel i další Bělorus: trenér Nikolaj Krivonosov.

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...