3. srpna 2015 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Calais čelilo dalšímu náporu uprchlíků, od tunelu jich policie vytlačila tisíc

Francouzská pořádková policie odvádí migranta, který se pokusil proniknout do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzská pořádková policie odvádí migranta, který se pokusil proniknout do... | foto: Reuters

CALAIS Dalších 1700 běženců se v noci na pondělí pokusilo proniknout do Británie tunelem pod Lamanšským průlivem. Oznámila to policie ve francouzském Calais. Zhruba tisícovku jich policisté od ústí tunelu vytlačili, zbytek pronásledují. Jeden strážce pořádku byl při zásahu zraněn, když ho súdánský imigrant zasáhl kamenem do tváře.

Podle francouzských úřadů se počet běženců, kteří se touto cestou snaží dostat do Spojeného království, během víkendu snížil. Zatímco uprostřed minulého týdne evidovali policisté zhruba tisícovku běženců denně, v minulých dvou dnech jich nebylo víc než 400 denně.

Migranti u plotu ohraničujícího přístup k Eurotunelu.  V pozadí policejní...
Nedaleko Calais vznikl provizorní kostel pro uprchlíky s křesťanským vyznáním.

Francouzský ministr vnitra Bertrand Cazeneuve nechal minulý týden povolat do Calais 120 policistů, aby pomohli 300 kolegům, kteří se snaží invazi imigrantů zastavit. Britský premiér David Cameron v pátek telefonicky francouzskému prezidentovi Françoisi Hollandeovi slíbil, že pošle do Calais nová oplocení, pátrací psy a další prostředky, protože současná situace je nepřijatelná.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!