Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cameron se přidal k Merkelové. Multikulturalismus podle něj selhal

Svět

  13:18
MNICHOV - Podle britského premiéra Davida Camerona by evropské země měly otočit v postoji k muslimskému extremismu, a to jak na domácí půdě tak v rámci vojenských operací v zahraničí. Multikulturalismus jako přístup k integraci Muslimů do společnosti podle něj selhal. Cameron to řekl ve svém projevu na bezpečnostní konferenci v Mnichově.

Cameron a Merkelová na bezpečnostní konferenci v Mnichově. foto: Reuters

"Je na čase otočit list a opustit dosavadní nefungující politiku. Místo předstírání, že extremismus neexistuje, bychom mu měli čelit," vyzval Cameron. Podle šéfa britské vlády vedl dosavadní multikulturní přístup pouze k oddělení různých kultur mezi sebou a od hlavního kulturního proudu.

PSALI JSME

"Neumíme Muslimům nabídnout vizi společnosti, do níž by chtěli patřit, potom se cítí vykořeněni," přiznal britský premiér. Vyzval, aby Británie v přístupu k přistěhovalcům nahradila pasivní toleranci aktivním a silným liberalismem a jasně se tak přihlásila k hodnotám jako jsou svoboda projevu, právní stát a rovnost před spravedlností.

Šéf britské vlády také popřel, že by jeho země kvůli škrtům v armádním rozpočtu ustupovala z pozice jednoho z hlavních bojovníků proti světovému terorismu. "Je tomu právě naopak," ujistil.

Cameron tak následuje německou kancléřku Angelu Merkelovou, která loni vyzvala evropské vlády, aby přehodnotily přístup k integraci imigrantů do společnosti.

Autoři:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat