31. března 2019 19:11 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Byla volbou za slušnost a vládu práva‘. Tusk poblahopřál nové slovenské prezidentce

Předseda Evropské rady Donald Tusk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Evropské rady Donald Tusk. | foto: ČTK

Brusel/Kyjev Předseda Evropské rady Donald Tusk byl v neděli mezi evropskými politickými lídry, kteří blahopřáli zvolené slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. Podle někdejšího liberálního polského premiéra je zárukou tolerance, slušnosti v politice a vlády práva.

„Gratuluji Zuzaně Čaputové ke zvolení slovenskou prezidentkou. V srdci Evropy byla silnou volbou za slušnost v politice, vládu práva a toleranci,“ napsal Tusk na Twitteru.

31.března 2019 v 17:53, příspěvek archivován: 31.března 2019 v 19:16

Congratulations to Zuzana #Čaputová on her election as President of Slovakia. A strong vote, at the heart of Europe, for decency in politics, rule of law and tolerance.

Z jeho rodného Polska, kde v současnosti vládne konzervativní strana Právo a spravedlnost, se zatím žádné oficiální komentáře k výsledku voleb neozvaly. Ze sousedních zemí blahopřál vedle českých politiků Čaputové také ukrajinský prezident Petro Porošenko.

„Přeji vám mnoho úspěchů při službě Slovensku ve prospěch prosperity národa. Jsem přesvědčen o dalším posilování bilaterálních vztahů mezi našimi dvěma zeměmi,“ uvedl podle slovenských médií Porošenko, který se v nedělním prvním kole ukrajinských voleb uchází o znovuzvolení.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz