Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman opět zaštítí soutěž k upevnění vztahů s Ruskem. Loni vyhrál Gott a Procházková

Svět

  15:02
PRAHA - Společnost Stříbrný lukostřelec vyhlásila druhý ročník soutěže projektů, které přispívají ke zlepšení vztahů Česka a Ruska. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek oznámila jednatelka společnosti Elena Sorokinová. Stříbrného lukostřelce uděluje osmnáctičlenná porota v devíti kategoriích. V prvním ročníku cenu získali například zpěvák Karel Gott nebo spisovatelka Lenka Procházková. Záštitu ocenění stejně jako loni udělil prezident Miloš Zeman.

Ocenění soutěžící po předání cen Stříbrného lukostřelce. foto: Lidovky.cz

„Tato cena je přínosem pro vztahy České republiky a Ruské federace, oceňuje projekty, které podporují naši vzájemnou komunikaci a pochopení,“ uvedla Sorokinová. „Loni jsme měli 26 projektů, letos jich je zatím přihlášených pět,“ uvedla. Sama prý od začátku roku viděla desítky projektů z různých oblastí, které by měly šanci ocenění získat. Kromě sošky lukostřelce vítězové obdrží také diplom. K ceně se neváže žádná finanční odměna.

Stříbrný lukostřelec se uděluje za přínos v oblasti byznysu, sportu, mediální komunikace, vzdělávání nebo mezikulturní komunikace. Přihlášky do jednotlivých kategorií je možné podat do 10. října prostřednictvím formuláře na webových stránkách.

Akce Stříbrný lukostřelec v Obecním domě. U východu hostesky rozdávaly slevové...
Analytik KPR Petr Pirunčík při vyhlašování cen na pódiu pronesl i krátkou řeč...

Letos cenu kromě prezidenta Zemana zaštítilo také ruské velvyslanectví v Praze a Česká centra. Slavnostní vyhlášení připadá na 2. listopadu a odehraje se v Majakovského sále Národního domu na náměstí Míru v Praze.

Loni předání cen vyvolalo rozruch kvůli přítomnosti hostesek, které účastníkům při odchodu rozdávaly slevové vouchery do striptýzového klubu. Dotyčný podnik akci podle informací z médií také sponzoroval. Některé hosty prezentace stripklubu na akci se záštitou hlavy státu pobouřila. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tehdy uvedl, že Hrad záležitost neřeší.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat