27. dubna 2017 15:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zeman opět zaštítí soutěž k upevnění vztahů s Ruskem. Loni vyhrál Gott a Procházková

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 19Diskuse
Ocenění soutěžící po předání cen Stříbrného lukostřelce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ocenění soutěžící po předání cen Stříbrného lukostřelce. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Společnost Stříbrný lukostřelec vyhlásila druhý ročník soutěže projektů, které přispívají ke zlepšení vztahů Česka a Ruska. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek oznámila jednatelka společnosti Elena Sorokinová. Stříbrného lukostřelce uděluje osmnáctičlenná porota v devíti kategoriích. V prvním ročníku cenu získali například zpěvák Karel Gott nebo spisovatelka Lenka Procházková. Záštitu ocenění stejně jako loni udělil prezident Miloš Zeman.

„Tato cena je přínosem pro vztahy České republiky a Ruské federace, oceňuje projekty, které podporují naši vzájemnou komunikaci a pochopení,“ uvedla Sorokinová. „Loni jsme měli 26 projektů, letos jich je zatím přihlášených pět,“ uvedla. Sama prý od začátku roku viděla desítky projektů z různých oblastí, které by měly šanci ocenění získat. Kromě sošky lukostřelce vítězové obdrží také diplom. K ceně se neváže žádná finanční odměna.

Stříbrný lukostřelec se uděluje za přínos v oblasti byznysu, sportu, mediální komunikace, vzdělávání nebo mezikulturní komunikace. Přihlášky do jednotlivých kategorií je možné podat do 10. října prostřednictvím formuláře na webových stránkách.

Akce Stříbrný lukostřelec v Obecním domě. U východu hostesky rozdávaly slevové...
Analytik KPR Petr Pirunčík při vyhlašování cen na pódiu pronesl i krátkou řeč...

Letos cenu kromě prezidenta Zemana zaštítilo také ruské velvyslanectví v Praze a Česká centra. Slavnostní vyhlášení připadá na 2. listopadu a odehraje se v Majakovského sále Národního domu na náměstí Míru v Praze.

Loni předání cen vyvolalo rozruch kvůli přítomnosti hostesek, které účastníkům při odchodu rozdávaly slevové vouchery do striptýzového klubu. Dotyčný podnik akci podle informací z médií také sponzoroval. Některé hosty prezentace stripklubu na akci se záštitou hlavy státu pobouřila. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tehdy uvedl, že Hrad záležitost neřeší.

ČTK
  • 19Diskuse