27. dubna 2017 15:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zeman opět zaštítí soutěž k upevnění vztahů s Ruskem. Loni vyhrál Gott a Procházková

Ocenění soutěžící po předání cen Stříbrného lukostřelce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ocenění soutěžící po předání cen Stříbrného lukostřelce. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Společnost Stříbrný lukostřelec vyhlásila druhý ročník soutěže projektů, které přispívají ke zlepšení vztahů Česka a Ruska. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek oznámila jednatelka společnosti Elena Sorokinová. Stříbrného lukostřelce uděluje osmnáctičlenná porota v devíti kategoriích. V prvním ročníku cenu získali například zpěvák Karel Gott nebo spisovatelka Lenka Procházková. Záštitu ocenění stejně jako loni udělil prezident Miloš Zeman.

„Tato cena je přínosem pro vztahy České republiky a Ruské federace, oceňuje projekty, které podporují naši vzájemnou komunikaci a pochopení,“ uvedla Sorokinová. „Loni jsme měli 26 projektů, letos jich je zatím přihlášených pět,“ uvedla. Sama prý od začátku roku viděla desítky projektů z různých oblastí, které by měly šanci ocenění získat. Kromě sošky lukostřelce vítězové obdrží také diplom. K ceně se neváže žádná finanční odměna.

Stříbrný lukostřelec se uděluje za přínos v oblasti byznysu, sportu, mediální komunikace, vzdělávání nebo mezikulturní komunikace. Přihlášky do jednotlivých kategorií je možné podat do 10. října prostřednictvím formuláře na webových stránkách.

Akce Stříbrný lukostřelec v Obecním domě. U východu hostesky rozdávaly slevové...
Analytik KPR Petr Pirunčík při vyhlašování cen na pódiu pronesl i krátkou řeč...

Letos cenu kromě prezidenta Zemana zaštítilo také ruské velvyslanectví v Praze a Česká centra. Slavnostní vyhlášení připadá na 2. listopadu a odehraje se v Majakovského sále Národního domu na náměstí Míru v Praze.

Loni předání cen vyvolalo rozruch kvůli přítomnosti hostesek, které účastníkům při odchodu rozdávaly slevové vouchery do striptýzového klubu. Dotyčný podnik akci podle informací z médií také sponzoroval. Některé hosty prezentace stripklubu na akci se záštitou hlavy státu pobouřila. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tehdy uvedl, že Hrad záležitost neřeší.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!