Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Černoch poprvé povede některou ze složek ozbrojených sil USA. Na funkci ho navrhl Trump

Generál Charles Brown jako první černoch v dějinách Spojenýc států povede některou ze složek amerických ozbrojených sil. Na Twitteru mu pogratuloval americký prezdient Donald Trump, který ho na funkci navrhnul. foto: Kevin Dietsch/ AP

Washington - Generál Charles Brown se stal prvním černochem v dějinách Spojených států, který povede některou ze složek amerických ozbrojených sil. V úterý Senát USA potvrdil jeho nominaci na post šéfa amerického letectva, kde vystřídá Davida Goldfeina. Ke schválení Brownovi pogratuloval na twitteru prezident Donald Trump, který ho na funkci navrhnul.
  7:53

Trump prohlásil, že svalený demonstrant byl členem Antify. Podle newyorského guvernéra by se měl prezident omluvit

„Mé rozhodnutí jmenovat generála letectva Spojených států Charlese Brown jako vůbec prvního velitele vojenské složky USA bylo Senátem schváleno. Je to historický den pro Ameriku!“ napsal Trump. Browna šéf Bílého domu označil za vlastence a skvělého vůdce.

Brown u letectva slouží 35 let a v současné době velí tichomořskému letectvu USA. Portál Business Insider napsal, že jeho jmenování náčelníkem štábu některé ze složek amerických ozbrojených sil přichází v době, kdy Spojené státy zasáhla nevídaná vlna demonstrací proti policejnímu násilí a rasové nerovnosti.

USA se rozloučila s Georgem Floydem. Řada lidí přednesla krátkou řeč nebo zazpívala píseň

Protesty vyvolala nedávná smrt černocha George Floyda, který zemřel při zatýkání. Policista, který mu takřka devět minut klečel na krku, i když Floyd později přestal reagovat, byl obviněn z vraždy.

V reakci na nynější události města, instituce i společnosti slibují důrazněji se věnovat rasové problematice. Tímto směrem vykročilo i americké námořnictvo, které podle Reuters připravuje zákaz vystavování konfederační bojové zástavy, dnes označované jako konfederační vlajka, na všech veřejných místech objektů námořnictva a také na lodích a letadlech.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat