Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Češi nejsou tak důležití, míní praotec eura

Ve chvíli, kdy se opět otřásá jižní křídlo eurozóny a kdy se objevují úvahy, že by Řecko mohlo eurozónu opustit, přichází bývalý německý kancléř Helmut Schmidt s optimistickými názory. Euro prý je stabilní měna a celkově vysoce úspěšný projekt, z něhož zatím všichni členové eurozóny profitovali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Krásenský

Re: No to je ale rana !

Ale pro koho? Možná pro Vás... Ne pro mne a lidi, které znám. Proto jsem velmi ostražitý ke všemu, co nám předkládají jako "pokrok", "moderna" či "všichni ostatní už to přijali", "nebuďte blbí"... Ono je to totiž velmi podobné socialistickým ideologům: "nevyhnutelná nutnost", "dějinná zákonitost", které jsme zažili za protektorátu, za třetí republiky, lido-demo a reálného i toho nereálného socializmu...

0/0
16.5.2011 22:30

V. Novák

Nikdo nebude stanovovat kurs koruny

k euru, stejně jako ho nestanovuje dnes. Koruna je už dávno volně směnitelná.

Kurs je cena měny v jiné měně, určuje ji trh a takový, jaký bude při převzetí, takový zkrátka bude. Ostatní je jen násobení koeficientem.

0/0
16.5.2011 17:15

M. Bezouška

opravdu objevný článek

povídání o tom kdo je nebo není v EU důležitý je samo o sobě dost pozoruhodné. mě ale dostalo konstatování, že EURO šlape docela dobře, ale EU jaksi nefunguje, jak by měla. Je docela pochopitelné, že autor projektu zvící eura asi veřejně napřizná, že se "uříz", ale trocha reálného uvažování by snad neškodila. (Jedním z důvodů stále horšího fungování EU je právě euro, ale to se ještě věřejně příliš neříká. Až později, až bude pozdě.)

0/0
16.5.2011 8:12

P. Sulc

No to je ale rana !

Cesi, kteri se maji za stredobod sveta, kterym se kazdy obdivuje ale take jim ublizuje, kteri jsou nejdokonalejsi vytvor prirody, nejsou duleziti. K neuvereni !

0/0
15.5.2011 22:27

P. Sulc

Re: Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

 Pani Kaniokova, on to puvodne spatny projekt nebyl. Volny pohyb osob a zbozi. Zadne hranice mezi staty, zadne clo. Jenze maler je ta dnesni, udesne byrokraticka a zcela nedemokraticka podoba, navic podmalovana politickou korektnosti, podle ktere bude nutno statum prijimat Africany, ac maji dostsvych vlastnich neprizpusobivych obcanu. Jenze: kdyz si to lide nechaji libit.......... Pokud vim jeste nikdynikdo neprotestoval v Bruselu proti prilivu z Afriky a nedozadoval se repatriace.

0/0
15.5.2011 22:24

S. Krejcar

Re: Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

Jednotná Evropa ANO.Ale nepopírat národní identitu.A pokud si sám národ tu svoji větev podřezává sám,tak je to ostudou národní,a TGM,Švehla,Baťa se v hrobě musí obracet.-Je jistě správné,zatracovat politických čtyřicetpět let ale přehlížet praktické úspěchy nepolitické je politickou demagogií srovnatelnou s tou komunistickou!-Národ nemůže za to,že neschopný politický managment rozprodal průmysl zahraniční konkurenci,a schopní lidé dělají pro cizí firmy.Nevidět úspěchy jedinců minulosti i té nedávné je náš problém.J.V.Myslbek,Jan Kyselo,byli čechy nebo rakouskouheráky???Sportovní a kulturní úspěchy českoslovénských jedinců by neměli být rozlišovány politickým režimem.Většina lidí kteří něco umí se nekouká na politiku a státní politiku.

0/0
15.5.2011 8:02

R. Buršík

Re: Je už úplně mimo Helmut

víte, že se nejedná o Helmutha Kolla?

0/0
14.5.2011 17:32

P. Klos

Re: Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

No tááák. Jen protože politika je směšná, neznamá to, že demokratická správa je špatná. EU je vcelku dobrý projekt. Ještě pár generací (ať vymřou ty staré izolované) a bude možné udělat onu Europu. Nevím proč bych byl proti myšlence jednotné evropy.

0/0
14.5.2011 14:50

P. Klos

Re: Je už úplně mimo Helmut

HDP u utváření měny nemá TAKOVOU roli, jako počet míst, kde se bude obracet. Měna, stejně jako stát, stojí z velké části na důvěře. Tu si euro získalo, je stabilnější než dolar.

Polsko vs. Rakousko.... bavíme-li se o rozvoji měny, je stabilní Rakousko méně podstatné, než rozvíjející se Polsko. U silného rozvoje nevíte, kterým směrem a jak se vyvine. Takhle bych to chápal, hlavně jde o úvahu někoho, kdo se snaží příspět k tvorbě měny - národností pýcha do úvahy nepatří.

0/0
14.5.2011 14:47

R. Buršík

Re: Stanovení kurzu národní měny za Euro

správně, ale musdí být odrazem hodnoty prodzukce apostavení na trhu. Ono dost lidí, že prezident je ready, ten jen doižívá non problem a asi nás brzdí!

0/0
14.5.2011 13:13

J. Tachovský

Re: Stanovení kurzu národní měny za Euro

Kurz nikdo nestanovuje. Ten se stanovuje prece sam na zaklade nabidky a poptavky.

0/0
14.5.2011 13:10

G. Group

Je už úplně mimo Helmut

Rakousko je malé, 4x menší než Polsko ale HDP má o 20% vyšší než CELÉ Polsko. Také ČR má 2x vyšší HDP na obyvatele než jeho slavné Polsko. Ale Euro je dobrý projekt pro silné země, tedy perspektivně i pro ČR.

0/0
14.5.2011 12:52

R. Buršík

Re: Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

mi je jasné, přístup k EU, by naštval šiuroký lid, při pohledu na výši dlůchodu v porovnání s okolím! nejlépe Německým a tak si budeme dfržet kačku a budeme kecat jak jsme dobří!! i ksdyž jde jen o převod!!Znám jednoho frajera co na tom vymakal mísro 1. Mžer země i s partou nohsledů a je to jen matematický úkon, Nemyslím, že šachování s kursem je ta peavá budoucnost pro stát!! o tom to není, to je v koneščné fázi o ekonnmice !!

0/0
14.5.2011 12:24

R. Tesařík

Re: Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

no vy to máte vyšpekulovaný, to jo.

0/0
14.5.2011 11:50

R. Tesařík

Re: Helmut Schmidt

ale samozřejmě...zelení...NSDAP.....

0/0
14.5.2011 11:49

R. Buršík

Re: Stanovení kurzu národní měny za Euro

máte to trhané vzdělánj ekoénomcké trochu jste trefil kdo stanovujme kurs měny?

0/0
14.5.2011 10:37

R. Buršík

Re: Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

pořád neumíte cizí jazyk a teskníte za eublem? otevři oči babo a koukni kdo vám hustí kraviny do hlavy a vy jste nebyla ještě anio v Biobione! v jednotě je síla závist není jednota!! já sem v klidu!!

0/0
14.5.2011 10:32

J. Kanioková

Kdo nevidí, že EU je špatný projekt,

tak má mlhu před očima. Euro tady nebude, dřív padne EU na hubu..

0/0
14.5.2011 10:12

R. Buršík

že by mu náš big malý stát !!!

moje řeč, 1 . man neořítel sjednoicení a plný pupínků ppři slovu EuRO

0/0
14.5.2011 9:56

S. Sedlák

Re: Helmut Schmidt

Máme přesně takové politiky, jací jsme sami.

Naše neochota k respektu autorit, které si sami volíme vydá na romány.

Mohlo by se v Německu dostat do sněmovny tak obskurní sdružení jako VV?

0/0
14.5.2011 8:54

R. Pechoušek

Helmut Schmidt

Politik, státník. Máme někoho podobného na levici? Paroubek, Gross, Tvrdík, Sobotka. Fuuuj! Helmut Kohl. Máme někoho podobného na pravici? Topolánek, Dalík, Vondra, Tluchoř, Ekolog a astrofyzik Klaus. Bléééé! Gott save Česko.

0/0
14.5.2011 8:12

J. Orlík

Re: Stanovení kurzu národní měny za Euro

Přesně tak a mimoto špatným kurzem se mohou totálně degradovat úspory a díky tomu začnou lidí € nenávidět. A to je přesně to, co by bylo úplně nejhorší. Pokolikáté už by byly úspory lidí degradovány? Řekněme za posledních 35 let? Měnu v třiapadesátém neberu v úvahu. Můj táta šetřil celý život. Po revoluci jsem začal stavět dům a táta mi přinesl sto tisíc na "půl baráku". Když jsem mu řekl, že za to koupím tak leda okna nebo si nechám udělat topení, málem zkolaboval. A stejné by to bylo při špatném stanovení kurzu. Mimochodem, dnešní názory otce € nejsou, alespoň pro mě, relevantní. Je v tom zapleten od počátku a i když se snaží sebevíc, je tím ovlivněn a odchylka ke kladnému hodnocení tam, zkrátka, je.

0/0
14.5.2011 7:57

P. Fiala

Stanovení kurzu národní měny za Euro

Dosud nebylo v ČR debatováno a veřejnosti prezentováno, jak bude nastaven poměr mezi 1 Kč a 1 Euro při změně .

Z jakých předpokladů věcných a časových se vycházelo u států eurozony, z čeho se bude vycházet při přijímání nových členů?

Nejde přeci jen o kurz měny, ale o veškerá bohatství státu vč. současného a budoucího potenciálu občanů v očekávané tvorbě dalšího bohatství ekononomického, vědeckého a kulturního.

0/0
14.5.2011 7:44

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...