Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smrt v Egyptě. Matka s dcerou zřejmě měly jed v pití

Svět

  8:57aktualizováno  13:34
KÁHIRA/PRAHA - Dvě české turistky v Hurghadě zřejmě otrávil silný jed, který jim rozleptal žaludky. Zatím není jasné, čím přesně se matka s dcerou otrávily, podle šéfa nemocnice v Hurghadě ale jed pravděpodobně vypily v nějakém nápoji.

Pomníček, který vyrostl na schodech panelového domu v Karviné, kde bydlela rodina, která zemřela v Egyptě na dovolené. Spolužáci a kamarádi osmileté Klárky, kteří nosí věci na schody paneláku. foto: Alexandr Satinský, Mafra

Těla dvou českých turistek měla být podle zpráv televize Nova převezena do Česka v pondělí. Pojišťovna Allianz, která má repatriaci těl na starosti, v tuto chvíli ale nemá žádné informace, že by byl jejich převoz povolen. Stejné zprávy má i české ministerstvo zahraničí. V Egyptě je nadále také další člen postižené české rodiny - otec respektive manžel zesnulých, kterému místní úřady kvůli vyšetřování odebraly pas. "Platí, že muž si o vrácení pasu může požádat, ale zatím to neudělal," řekla serveru Lidovky.cz v pondělí ráno mluvčí ministerstva Johana Grohová. Kdyby si zažádal o vrácení, egyptské úřady mu musí vyhovět, jinak by ho musel být obviněn. Víc informací prý mluvčí nemůže zveřejňovat, pouze dodala, že výsledky pitvy by už snad měly být známy tento týden. "Nemůžeme jakkoliv komentovat ani příčinu smrti," dodala mluvčí. Neuvedla, kde muž momentálně přebývá, protože zájezd měl zaplacený do neděle. Zpravodaj Českého rozhlasu uvedl, že Čech zatím zůstává v hotelu.

"Zatím nemáme žádnou informaci, že egyptské úřady povolily převoz těl do Česka," sdělila Dagmar Koutská z pojišťovny Allianz, která má repatriaci těl na starosti. "K převozu může dojít až zítra," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Policie stále případ vyšetřuje a čeká se, jestli vznese proti muži obvinění. Podle dosavadních informací se totiž v jeho výpovědi a ve zprávách odborníků nachází několik nesrovnalostí. Muž například uvedl, že manželku a dceru našel bezvládné ležet v posteli, podle lékaře však údajně zemřely ve zkroucené poloze na podlaze.

Obě měly podle pitvy úplně rozleptané žaludky, někdo jim zřejmě podal silný jed.  Ředitel nemocnice v Hurghadě řekl , že jed vypily turistky v nápoji. Oficiální výsledky pitvy a toxikologie však zatím Egypťané neoznámili. Lidové noviny informovaly, že policie uvažuje i o vraždě, z níž podezřívá právě otce. Ten se ale brání: egyptští lékaři si prý část informací vymýšlejí. Prokuratura zatím žádné oficiální prohlášení nevydala, jestliže ovšem Čecha skutečně obviní, tak bude muset až do prošetření případu zůstat v Egyptě.

Zemi už naopak opustil zbytek zájezdu, s nímž rodina přicestovala. Charterový let z Hurghady přiletěl do Ostravy v 11 hodin dopoledne. Nikdo z dalších turistů si na zdravotní potíže během dovolené nestěžoval.  Většina z nich se snažila z letiště co nejrychleji zmizet a nechtěla o neštěstí na hotelu Titanic Palace vůbec hovořit. Několik jich redaktorce MF DNES řeklo, že si dovolenou užili a celý případ je úplně minul.

Autoři:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat