Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Cesta z Libye do Itálie skončila smrtí. U tuniského pobřeží se utopilo 23 migrantů

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Tunis - Nejméně 23 migrantů utonulo při ztroskotání lodi ve Středozemním moři nedaleko Tuniska. Dalších 70 lidí bylo z plavidla, jež směřovalo z Libye do Itálie, zachráněno, informovala v úterý s odkazem na tuniský Červený půlměsíc agentura Reuters.
  7:16

„(Tuniské) námořnictvo zachránilo 70 migrantů, dalších 23 se z lodi, která z Libye vezla k Evropě 90 migrantů, utopilo,“ uvedl zástupce Červeného půlměsíce Mongi Slim. Námořnictvo rovněž zachránilo dalších 39 lidí z jiného plavidla, jež se potopilo u tuniského přístavu Sfax.

Vzhledem k lepšímu se počasí se v poslední době výrazně zvýšil počet lidí, kteří se pokoušejí přeplout Středozemní moře. V posledních týdnech tak u tuniského pobřeží rovněž vzrostl počet lidí, kteří utonuli. Při podobných neštěstích jich v oblasti zahynulo více než 120, uvádí Reuters. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) uvádí, že přes moře se letos do Evropy dostalo bezmála 23 500 migrantů, nejvíce jich vyrazilo na cestu z Tuniska nebo Alžírska a vylodili se v Itálii a Španělsku.

Autor: