12. srpna 2019 20:16 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Čeští hasiči uspěli na světových hrách v čínském Čcheng-tu

Na snímku zleva stříbrný Jan Haderka, zlatý Michal Brousil a bronzový Pavel... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na snímku zleva stříbrný Jan Haderka, zlatý Michal Brousil a bronzový Pavel... | foto: ČTK

Čcheng-tu (Čína) Na světových policejních a hasičských hrách v čínském Čcheng-tu uspěli čeští zástupci. V disciplíně ultimate firefighter, jakémsi hasičském čtyřboji, obsadili v kategorii do 30 let všechna místa na stupních vítězů, informoval v pondělí mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Rudolf Kramář.

V závodu ultimate firefighter se soutěží v několika disciplínách, například běhu s hadicemi či běhu na dráze s překážkami. Ve věkové kategorii do 30 let obsadil první místo Michal Brousil, na druhém místě se umístil Jan Haderka a třetí skončil Pavel Kouřík. Další tři čeští zástupci vybojovali pódiové umístění v dalších kategoriích této disciplíny.

Všichni medailoví chlapci z Číny.
Takhle Michal Brousil trénoval před čínskou výzvou na FCC (firefighter combat...

Letošní neporazitelnost v disciplíně ultimate firefighter podtrhl český tým v soutěži družstev, když vybojoval zlato a za sebou nechal dva týmy domácích závodníků.

Světových policejních a hasičských her 2019 se v 61 disciplínách účastní více než 10.000 sportovců z 80 zemí. Hry se s dvouletou periodicitou konají již od roku 1985, příští se uskuteční v roce 2021 v nizozemském Rotterdamu.

Ukázka disciplíny ultimate firefighter (ročník 2009):

ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz