Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští hasiči uspěli na světových hrách v čínském Čcheng-tu

Svět

  20:16
Čcheng-tu (Čína) - Na světových policejních a hasičských hrách v čínském Čcheng-tu uspěli čeští zástupci. V disciplíně ultimate firefighter, jakémsi hasičském čtyřboji, obsadili v kategorii do 30 let všechna místa na stupních vítězů, informoval v pondělí mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Rudolf Kramář.

Na snímku zleva stříbrný Jan Haderka, zlatý Michal Brousil a bronzový Pavel Kouřík. Muži, kteří vzorně reprezentovali ČR na světových policejních a hasičských hrách v čínském Čcheng-tu a obsadili stupně vítězů. foto: ČTK

Nejtvrdší český hasič nemá konkurenci. Je jím opět mistr světa Lukáš Novák

V závodu ultimate firefighter se soutěží v několika disciplínách, například běhu s hadicemi či běhu na dráze s překážkami. Ve věkové kategorii do 30 let obsadil první místo Michal Brousil, na druhém místě se umístil Jan Haderka a třetí skončil Pavel Kouřík. Další tři čeští zástupci vybojovali pódiové umístění v dalších kategoriích této disciplíny.

Všichni medailoví chlapci z Číny.
Takhle Michal Brousil trénoval před čínskou výzvou na FCC (firefighter combat...

Letošní neporazitelnost v disciplíně ultimate firefighter podtrhl český tým v soutěži družstev, když vybojoval zlato a za sebou nechal dva týmy domácích závodníků.

Selfie během boje s ohněm stála čínské hasiče pracovní místo

Světových policejních a hasičských her 2019 se v 61 disciplínách účastní více než 10.000 sportovců z 80 zemí. Hry se s dvouletou periodicitou konají již od roku 1985, příští se uskuteční v roce 2021 v nizozemském Rotterdamu.

Ukázka disciplíny ultimate firefighter (ročník 2009):

Autor:

Mohlo by vás zajímat