Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští zloději ukradli desetitunový most a zaujali celý svět

Svět

  10:38
PRAHA - Pozornost médií ze všech koutů světa získali čeští zloději, kteří za bílého dne u Horního Slavkova ukradli čtyři a půl metru dlouhý a desetitunový most z oceli.

Železniční most (ilustrační foto) foto: Shutterstock

"Jak ukrást desetitunový most? Jednoduše: prostě předstírejte, že jste ho přišli rozebrat," začíná svůj článek americký server Newser. Na případ jako první upozornil před několika dny deník Právo. Kuriózní krádež si ale postupně získávala pozornost médií z celého světa.

PŘEČTĚTE SI, JAK NA ZPRÁVU REAGUJÍ SLOVÁCI:

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavla Hally šlo o čtyři metry dlouhý ocelový most z roku 1901, který vážil kolem deseti tun. Zloději netroškařili, ukradli ještě dvě stě metrů kolejí a také šrouby, kterými byly připevněny k pražcům.

Čeští zloději na stránkách ruské agentury Ria Novosti

Čeští zloději na stránkách ruské agentury Ria Novosti

Na krádež se připravili velice dobře. Jak podotýká britský deník Daily Telegraph, přímo "při akci" je kontrolovala policejní hlídka. Muži ale policisty přelstili, když ukázali falešné smlouvy se SŽDC. "Tvrdili jim, že připravují trasu železnice pro vybudování cyklostezky," cituje britský list Hallu.

ČTĚTE TAKÉ:

Zpráva zaujala i ruskou zpravodajskou agenturu Ria Novosti, odkud ji přebral i The Voice of Russia. Americký server Huffington Post k tomu dodává, že most ukradli pravděpodobně proto, aby ho prodali do šrotu, což je "v České republice poměrně častý problém." Halla uvedl, že cena šrotu činí asi 120 tisíc korun, stavba nového mostu by ale přišla na miliony.

Zpráva o zlodějích se dostala i do Peru. Většina světových médií k článku použila ilustrační fotografii pražských mostů, jen ruská Ria Novosti zprávu doprovodila obrázkem Karlových Varů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!