15. října 2015 22:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Cestující v Izraeli napadli českou posádku Travel Service. Kvůli bezpečnosti

Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travel Service se stal jedničkou v letecké přepravě. | foto: www.airways.cz

PRAHA Skupina izraelských cestujících napadla ve čtvrtek na letišti Ben Gurion posádku české letecké společnosti Travel Service. Letadlo české společnosti včetně posádky si pronajaly izraelské aerolinky Arkia. Cestující však odmítli nastoupit s tím, že bezpečně se cítí pouze s izraelskou posádkou.

Izraelští cestující na letišti Ben Gurion v Tel Avivuve čtvrtek podle serveru Ynetnews.com napadli posádku letu do Paříže když zjistili, že namísto svých letadel si Arkia pronajala česká letadla společnosti Travel Service. Posádka letadla po útoku přivolala policii.

Pasažéři odmítli nastoupit do letadla s tím, že budou souhlasit pouze s izraelským týmem na palubě. „Zaplatil jsem si let s izraelskou společností a nebudu létat s Čechy,“ řekl jeden z cestujících. „Cítím se bezpečně pouze s izraelskou společností,“ dodal. Po příchodu policie odpor většiny cestujících ochabl, někteří však stále odmítli nastoupit.

Arkia hysterií svých klientů nerozumí. „Česká letecká společnost je jednou z největších a nejspolehlivějších leteckých společnosti v Evropě a pronajímá letadla několika izraelským společnostem. Provozuje také pravidelné lety mezi Izraelem a Evropou,“ stojí v prohlášení aerolinek.

Letadlo nakonec odletělo s hodinovým zpožděním.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!