Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chcete se podívat do vesmíru? Japonský miliardář hledá dámský doprovod na cestu k Měsíci

Svět

  17:47
Tokyo - Japonský miliardář Jusaku Maezawa si splní dětský sen. Stane se prvním civilním vesmírným turistou. Do kosmu ale nechce letět sám a pomocí internetu hledá pro tento speciální zážitek „speciální ženu,“ která ho doprovodí k Měsíci, ale možná i celým životem.

Jusaku Maezawa. foto: Twitter/Yusaku Maezawa (MZ)Reprofoto

Podnikatel se nedávno rozešel se svou přítelkyní, japonskou herečkou Ajame Górikiovou (27). „Pomalu na mě dopadají pocity osamělosti a prázdnoty,“ napsal Jusaku na svůj web a dodal, že chce najít životní partnerku, s níž bude „křičet lásku“ z vesmíru. 

Potenciální uchazečky mohou podle inzerátu podávat přihlášky do 17. ledna. Kandidátce však musí být nejméně 20 let, má být vždy pozitivní, žít život naplno a musí mít vážný zájem účastnit se výletu do kosmu i souvisejících příprav. Jusaku se chce rozhodnout komu dá přednost do konce března.

Před pár dny Jusaku také na svém Twitteru slíbil, že rozdělí miliardu japonských yenů (přes 206 milionů korun) náhodným uživatelům, kteří budou sdílet jeho příspěvek.

44letý podnikatel a sběratel umění zbohatl coby majitel módní společnosti ZozoTown, podle časopisu Forbes se jeho jmění odhaduje na 2 biliony dolarů, a je tak 22. nejbohatším Japoncem.

Raketa SpaceX.

Jusaku poletí raketou společnosti SpaceX Elona Muska. S sebou kromě dámské společnosti chce vzít i skupinu umělců, která má úchvatný zážitek „zachytit“. Cenu letenky ale tají.

Roku 2023 by tak měla na Měsíc vyletět první lidská posádka od mise Apollo 17 v roce 1972. Raketa společnosti SpaceX by prý v budoucnu mohla dostat lidi i na Mars.

Autor: