11. července 2018 7:48 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Chlapci z thajské jeskyně zhubli, ale jsou v dobrém stavu

Příšlušníci thajské armády nesou nosítka se zachráněným dítětem nedaleko... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příšlušníci thajské armády nesou nosítka se zachráněným dítětem nedaleko... | foto: Reuters

Většina z 12 chlapců zachráněných z thajské jeskyně zhubla za 17 dnů strávených v tomto nedobrovolném vězení dva kilogramy. Obecně jsou ale v dobrém stavu a žádný z hochů nejeví známky stresu. Novinářům to podle agentury Reuters sdělil představitel thajského ministerstva zdravotnictví. Dodal, že lékaři budou sledovat také zdravotní stav záchranářů.

Sportovci ve věku mezi 11 a 16 roky s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni 23. června. V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně. Čtyři mladí sportovci byli zachráněni v neděli, další čtveřice byla z jeskynního komplexu evakuována v pondělí a poslední pětici dostal tým potápěčů ven v úterý.

Chlapci a jejich fotbalový trenér se „o sebe v jeskyni dobře postarali“, sdělil ministerský činitel. Upřesnil, že jeden člen poslední skupiny má lehkou plicní infekci. Podobně jsou na tom dva chlapci z první skupiny, sedm dní budou muset užívat léky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz