Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 2 °C oblačno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cervenka 16.2.2020 15:29

ac to zni bizarne corona virus by mohl zachranit Afriku - kde se zdvojnasobuje pocet obyvatel kazdou generaci (30 let) coz zpusobi katasrofu, ac se o tom nesmi psat.

P. Nešvara 15.2.2020 10:24

Až do současnosti ilegální migranti táhnoucí na člunech přes Středozemní moře mohli způsobit opravdu velkou škodu jenom ve velkých počtech. Ano, milion migrantů muslimů nebo černochů ze Sahelu zamává i Německem. V malém množství reálnou škodu moc nenadělají. Ano, může se jich deset nastěhovat do letadla a picnout nějakou věšákovou barabiznu. Ale to reálný problém není.

S "pivním" corona virem se to změnilo. Čína sice dokáže obklíčit oblast s deseti miliony lidí, ale to určitě žádná Africká země nedokáže. A včera probleskla zpráva, že coronu mají už v Egyptě. Jak jednou projde Káhirou, tak to už nikdo nezastaví.

Fajn. A co teď s čluny plnými Afričanů ve Středozemním moři? Jestli bude v Africe řádit corona, tak jediný člun s jediným nakaženým má potenciál zopakovat velký mor nebo Španělskou chřipku a v Evropě zajistit desítky milionů mrtvých.

Co neziskovky? Jsou práva migrovat do EU ráje pro pár desítek Afričanů ve člunu silnější, než práva desítek milionů Evropanů na přežití? Protože ne

P. Nešvara 15.2.2020 10:26

Protože nemylme se, takto bude stát otázka kdy ž ne teď, tak možná za pár dnů či týdnů. Obrovskou výletní loď v Japonsku vězní v přístavu. Jsme ready uvěznit všechny ty lodě neziskovek a nafukovací čluny plné Afričanů stejným způsobem, když v Africe vypukne epidemie?

P. Čech 14.2.2020 12:52

Jsou to samé, máloříkající informace. Podle mne vyvolávání paniky mezi lidmi. Zajímalo by mne kolik z tisíce nakažených lidí zemřeloa kolik se uzdravilo, abych mohl srovnávat s jinými nemocemi, zejména s běžnou chřipkou. To je důležitá informace

J. Nový 14.2.2020 12:56

Podle dostupných informací zemřelo cca 1500, přežilo 6000.

S. Morvay 15.2.2020 7:27

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/85320e2ea5424dfaaa75ae62e5c06e61

S. Morvay 15.2.2020 7:30

Tady je mapa coronaviru, nakažené,mrtvé,vyléčené. Měla by být aktuální a denně updatována. Aspoň ty čísla vice méně souhlasí s těmi na internetu.

J. Nový 14.2.2020 9:22

Podle toho, jak čínští soudruzi od začátku lžou, bude nakažených minimálně jednou tolik.

V. Kain 14.2.2020 22:58

Když už,tak dvakrát tolik.Jednou tolik se číslo nemění.Něco mě napadá,ale možná že to je blbost i když nevím.Lidská populace neúměrně roste.Země není nafukovací.A tak si myslím,že je třeba redukce.Např.většina afrických zemí se namnožila 10x.Ty země s nekontrolovatelným růstem populace nejsou schopny všechny uživit.Tak se dají do pohybu.Tam kam ty miliony přijdou nastane zakrátko bída jako v zemích ze kterých odešli.Protože oni s tím svým IQ nejsou schopni se přestat množit.Takový koronavirus a další epidemie mohou zachránit planetu.Bohužel jiná možnost není,pokud by nenastala nějaká jaderná pohroma.


Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...