Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Čína varuje státy G7: Časy, kdy globální rozhodnutí diktovala malá skupina zemí, jsou dávno pryč

Malé skupiny zemí nevládnou světu, ty časy jsou dávno pryč, varoval státy skupiny G7 mluvčí čínského velvyslanectví v Londýně. Ekonomicky silné země vůči Číně na svém v neděli končícím třídenním setkání v britském Cornwallu se snaží zaujmout jednotnou pozici a řadou kroků a iniciativ čelit čínskému vlivu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PM

ČÍNA mluví a jedná velmi rozumně... Na rozdíl od těch mudrlantů z G7.:-)

0 0
možnosti

J46a34n 92Š71e32b81e19k

13. 6. 2021 13:40

Vzpomínám si na slova mé babičky z padesátých let která měla věštecké schopnosti a působila jako medium kde varovala před čínským nebezpečím. Tenkrát jsem byl mlád a nepřikádal jsem jejím slovům význam. A hle jak vidno na její slova dochází.

0 0
možnosti
PS

Číňané mají pravdu![>-]

0 0
možnosti
Foto

Tady uz je zase dobrovolnych sikmookych a jeste k tomu umi Putinovu rustinu. Otresne!

0 0
možnosti
VN

Měl jste se učit, nemusel byste závidět...

0 0
možnosti
VN

Číně se nelze divit. Čína si takové rozhodování "malé skupiny států" užila zejména v 19. a začátkem 20. století, kdy Britové bojovali za právo trávit Číňany opiem a Britové s Francouzi v rámci šíření kultury vyplenili a zničili Letní palác.

Číňané mají nejen dlouhodobé plány, mají i dlouhou paměť.

0 0
možnosti
PP

P21e24t79r 43P51r10u65n92e76r

13. 6. 2021 10:45

Čína má bohužel pravdu a doba přeje tamějšímu hnusnému režimu. Státy G7 povídají pohádky, ale zadlužují se a pracují na svém sebezničení v mnoha oblastech života.

Ostatně historici pamatují dobu před pár stoletími kdy Čína už byla nejsilnější světovou mocností. Po období V.Británie a USA se dějiny opakují.

0 0
možnosti
Foto

Jo jo, nejvetsi svetovou mocnosti, ale akorat v Cine za cinskou zdi!

0 0
možnosti
KV

K22a22r93e11l 41V48i26t

13. 6. 2021 10:23

Jo časy kdy si USA a zbylé z G8 nyní jen G7 diktovaly podmínky ekonomiky jsou dávno pryč. Proti síle 1,4 mld lidí není šance. A to ještě v závěsu číhá Indie s další 1 mld. Příštích 5 nebo 10 let rozhodne. Ale našlápnuto má Čína dobře a nějaké blokace Huawei to nezastaví.

0 0
možnosti
JH

Neviděl bych to tak kriticky. Indie není zrovna přítel Číny, takže ke G7, si přiřaďte i Indii. A rusko? To také zrovna nechce skákat, jak se v Pekingu píská i když v rusku budou Číně spíše přitakávat, pokud jde o roli G7 a západních demokracií. I západní demokracie mohou tedy využít nejednotnost svých nepřátel a nedělejme si iluze o tom, že nejde o vážnou situaci. Demokratický svět nemá alternativu a stojí před vážným nebezpečím. Dlouho trvalo, než vrcholní politici pochopili to, co provádí Čína ve třetím světě a jaký vliv to může mít pro nás, ale i pro onen třetí svět. To "procitání" z růžového snu o lepším a jednotném světě už nějaký čas probíhá a teď jen vstupuje do nové fáze. Huawei je samozřejmě jen dílčí záležitost, to byl pouze první více viditelný krok, jak omezit vliv Číny.

0 0
možnosti
PH

Najskôr zvyšok sveta vysávali stáročiami ako pijavice a teraz keď sú zadlžení až po uši zrazu prišlo osvietenie a chcú budovať infraštruktúru.

0 0
možnosti
RV

Dokud v Číně nezačnou s podobnou muntikulti politikou jako na západě, tak nemá západ šanci. Jediná šance je nasadit v Číně neziskovky, které by její akčnost snížily na nulu.

0 0
možnosti
MF

Ano, oni jiné národy zavřou do lágrů na nucené práce a ty nejlepší použijí na orgány. Až Čína dobude Evropu, nebude se k tobě chovat jinak.

0 0
možnosti
PN

Dávat podporu třetím zemím kvůli omezení vlivu Číny mi přijde jako krátkozraké a odsouzené ke krachu. Politika západních zemí je založena na obsazování zdrojů. K tomu potřebují volný pohyb investic a silné banky, do nichž západ pumpuje peníze za účelem akvizic a nafukování bubliny. Jenže Čína ty zdroje přebírá a posílá na západ zpracované konečné výrobky. Západ toto zvládá jen s pomocí tisku peněz. Dlouhodobě to není pro západ udržitelné. Dříve západem zneužívané země se poučily a své drancování západem omezují.

0 0
možnosti
JH

Jenže ono se už ukazuje, že se ve třetím světě Čína chová minimálně stejně, né li hůř. Svět stojí před nebezpečím celosvětové totalitní diktatury. Nějak tak si to představovali Hitler i Stalin a máme to tu zas. Snad ten střet bude jen ve formě železné opony a v obchodní rovině, a ne v podobě válečných střetů. Čína ale už prohrává, protože se ji nepodařilo vytvořit si své předmostí v naši zemi ani přes velkou snahu našich zmatených rádoby politiků a zrádců, kterým jde pouze vlastní ekonomický prospěch a na občanech vlastní země jim nezáleží. V Maďarsku se také vše nevyvíjí pro čínské komunisty ideálně. Lépe se Číně daří jen v Srbsku, to ale není v EU a hned tak nebude.

0 0
možnosti