29. prosince 2005 8:12 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Číňané mohou udat uplácení na internetu

Internet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internet | foto: Jan ZátorskýLidovky.cz

PEKING Čína bojuje s korupcí i na internetu. Na nově zřízené webové stránce mohou lidé nahlásit úplatné úředníky. Informovala o tom dnes místní státní média.

Vládní komunistická strana se tak snaží přesvědčit veřejnost, že stížnosti na korupci bere skutečně vážně. Ozývají se ale hlasy poukazující na to, že ti, kteří úplatného úředníka udají, mohou sami čelit nepříjemnostem.

Internetovou stránku spravuje stranická komise pro "kontrolu disciplíny". Jde o "další krok kupředu v úsilí vlády potírat korupci prostřednictvím zavedení přísné prevence a trestů," řekl náměstek komise agentuře Nová Čína.

Vláda již za korupci potrestala tisíce úředníků, aby uklidnila veřejné mínění a zabránila tak postupné ztrátě podpory pro komunistickou stranu. V úterý byl například za braní úplatků odsouzen na doživotí bývalý člen vlády.

iln, čtk

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.