Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Honec 23.5.2020 15:07

Doufam, ze soudruzi z pekingu, take prijdou s navrhem jak odskodnit svet za covid, ktery u nich vznikl, o kterem lhali, mlzili a tak mu pomohli do sveta.

M. Vaněk 23.5.2020 12:10

"Číňané bezohledně s fanfárami i v době koronaviru" ! Vyhlášen je ekonomický růst realitě navzdory"

Z. Mikulášek 23.5.2020 9:20

Každodenní vypuštění jedu na jednu ze zemí, kterou povinně nesmíme mít rádi, protože to soudruzi v USA říkají a ti mají přece vždycky pravdu.

S. Vor 23.5.2020 9:30

ne proto,že to říkají soudruzi v USA ale proto,že jejich drzost a vměšování do vnitřních záležitostí za přispění českých politiků nezná mezí,arogance a vydíraní umocněné zdravotním infekčním problémem -jejich problémem,který nechali přerůst do celého světa....zkráceně řečeno,chovají se jako by tu byli co by mocenský stát sami a jako utžený ze řetězu.Je třeba aby je USA opět spoutala když uzná za vhodné třeba i za cenu válečného konfliktu.Odpor a nenávist vůči Číně je oprávněný, na vzestupu a brzy bude i legitimní.Jedině Trump je může dokázat zastavit.

Z. Mikulášek 23.5.2020 9:47

Hmm...to je pravda, že se Čína utrhla že řetězu, zbohatla, hospodářsky dohnala a někde i předehnala USA. A to je přece vážný problém, to se musí zastavit stůj co stůj, jak správně píšete i za cenu války. Ty biliony dolarů na zbrojení nesmí přece přijít v niveč. Takže pane do posledního písmene platí co jsem napsal výše.

M. Vaněk 23.5.2020 10:01

Přesně tak

S. Vor 23.5.2020 10:19

neobracejte to naruby mně je volný jak prosperujou já argumentuju tím co jsem napsal.Obchodní válka je oprávněná mezi USA a Čínou.Jejich zboží je katastrofa jako z celé Asie ani u Vietnamců se už nenakupuje.Levná věc je drahá a nic nevydrží. Boty můžete za půl roku vyhodit.A k té Číně znova.Kde je v realu po tolika letech dvěstě mld.investic??? Dneska jsem za to rád,že tu skoro nic neinvestujou .Jenom využili jednoho samolibého a důvěřivého starce aby vyzobali rozinky...koupili podílově co se jim hodí a tím veškerá spolupráce zvadla. A ten kýč co sem dováží je na úrovni stánkového prodeje Vietnamců z devadesátek.Víte jak se tu uchytili? Bylo jich plno v Bavorsku u hranic,tak to Němcí razantně vyhnali sem a tady se pak se souhlasem orgánů schopili a adaptovali.A takhle se mělo postupovat s Čínou.Máme zájem dejme tomu o spolupráci toho a toho. na to vám bude umožněna licence a výrobní prostředky,všechno budete dokládat a danit zde ve státech Evropy.Ane ži si tady uplatí celej stát????

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • Z. Mikulášek 23.5.2020 10:52

  Vám je možná volné, jak Čína prosperuje, ale USA to určitě volné není. Způsob zbohatnutí a prosperity Číny je hodný k diskusi, ale každopádně budí respekt. Každá bohatá země zbohatla ne vždy férovým způsobem, spíš naopak. A co se týká kvality čínských výrobků, stačí vzpomenout na 60tá léta a pověst japonských výrobků z té doby. Koneckonců nikdo vás přece nenutí čínské věci kupovat, nebo ano?

  R. Vacek 23.5.2020 14:28

  Trump do nich vstrikne dezinfekci a vyresi tim spoustu svych problemu.:-)

  V. Cibulka 23.5.2020 10:25

  Kdo vám nařídil nemít rád nějakou zemi? A kdo říká, že v USA mají vždycky pravdu? Poprvé to slyším od vás.

  S. Vor 23.5.2020 10:44

  Stejná slova používá Austrálie a Nový Zeland a Kanada kde mohu ty informace regulerně získat levou zadní.

  V. Cibulka 23.5.2020 11:32

  Tak ještě vás se znovu zeptám, kdo vám nařídil nemít rád nějakou zemi, já takovou povinnost nemám, tak mě to zajímá.

  Z. Mikulášek 23.5.2020 11:06

  Ale no tak, přece nemáte zapotřebí dělat ze sebe hlupáka.

  V. Cibulka 23.5.2020 11:30

  Vy máte nějakou povinnost a nevíte, kdo vám ji nařídil? Tak odpovězte, ať nejste za hlupáka.

  Z. Mikulášek 23.5.2020 11:59

  I méně dovtipný by měl pochopit, že můj příspěvek byl myšlen jako nadsázka. Bohužel jsem nepočítal s osobou vašich "kvalit", které zůstane můj myšlenkový pochod utajen. Sorry, ale nemám náladu ani čas vás s touto problematikou seznamovat.

  V. Cibulka 23.5.2020 12:04

  Hm.. takže žádná taková povinnost neexistuje.. s tou hlavou si někam zajděte vy nadsázko :-) Psát nesmysly není žádná nadsázka.

  Z. Mikulášek 23.5.2020 12:30

  Jak píšu, nic pro vás, pane... :-P

  P. Novák 23.5.2020 7:51

  To jsem si oddechl po zjištění že pokles HDP u nás o 8% je jen o málo horší než pokles HDP v Číně. Počkejme si ,zda náš zákonodárný loutkový sbor toto číslo prohlásí s fanfárami. Rezoluce našeho zákonodárného sboru jsou pouhým potvrzením klíčových rozhodnutí učiněných Evropskou komisí.

  Pokud by taková situace trvala déle, mohlo by to u lidí existenčně postižených krizí oslabit loajalitu vůči režimu a Evropské Unii.

  D. Martin 23.5.2020 8:33

  On je ,,růst ekonomiky,, překreslený propagandou v totalitní Číně trochu něco jiného než ekonomika v demokracii víme? Jak ,,silná,, je Čína ukazuje případ Huawei.Stačí pár sankcí a najednou se ukáže že to co čínan neukradne jinde vlastně nemá:) A Huawei je zralá na krach,což se ovšem nestane,kdo by prováděl špionáž takže jí rejžák bude dotovat třeba z práce dětských otroků...No a potom ta ekonomika roste že? :)

  M. Vaněk 23.5.2020 6:51

  Politický systém v Číně a v USA se v zásadě nijak neliší. V režimu s médii v jednotné státní ideologii není šance nějak ovlivnit či změnit politiku země - v USA i Číně. Rozdíl je jen v tom, že v Číně svého zvoleného představitele respektují, kdežto v USA je vyžadováno, aby byl prezident oznaiován za psychopata či škůdce země. Takže USA vystupují jako prozřetelností předurčený světovládný režim s prezidentem kret.nem. V rámci wrestlingové show je možno maskota vyměnit, kritizovat ale samotný režim rozhodně nedoporučuji. Skončíte před nějakou Muellerovou komisí a určitě něco najdou .... Na daních tam kradou skoro všichni ...

  P. Minařík 23.5.2020 7:53

  To jistě. Zkuste si jít před bílý dům a prohlásit o Trumpovi, že ničí svoji zemi. Poté doporučuji dojít na Náměstí Nebeského klidu a prohlásit to samé o Si Ťin-pchingovi. Budete překvapen jak se "nebudou" lišit následky obdobné akce v těchto zemích.

  M. Vaněk 23.5.2020 8:36

  Právě jsem vysvětlil, že možnost nadávat prezidentovi žádnou demokracii nedělá. Můžete si zvolit jiného maskota a nezměníte nic. Třeba Pompeo může klidně nechat vyhodit vyšetřovatele, co se mu šťourá ve zneužívání aparátu. A vás můžou zavřít za lhaní o styku s jinými národnostmi.

  P. Minařík 23.5.2020 10:09

  Aha Vy jste jako ti komunisti co zaručovali svobodu projevu ale ne po projevu. ;-)

  M. Vaněk 23.5.2020 6:21

  Mladí američtí novináři s hypotékami si v Pompeově režimu Služeb na této protičínské propagandě cvičí používání “urválkovských” přívlastků a přídavných jmen. Moudrý a kriticky český čtenář ale zpozorní, když se někdo snaží příliš plivat na druhé. A vzpomene si na nabubřelé SVĚTOVLÁDNÉ projevy všech amerických prezidentů, americké politické inkvizice i vyhazování vyšetřovatelů zkoumající korupci amerických špiček.

  D. Martin 23.5.2020 8:37

  Neboj Žvanku,v Číně bude jenom hůř.Mládež chce svobodu a západní styl života a ne nějaké staříky meloucí o úloze strany...Taiwan se trhne,Hongkong nakonec také a režim se zhroutí jak domeček z karet.Včera bylo pozdě:)

  M. Vaněk 23.5.2020 8:44

  No ... on ten "západní styl života" ztrácí právě s pohledem na Čínu výrazně na lesku. Obžerní fastfoodoví trapáci neustále nadávající na své zvolené představitele, kapající v epidemiích, neschopní dodržování dohod, neustále se střílející, zbrojící a někoho obviňující. Číňané jsou celkem bohatí, pohodoví , cestující po světě. Pomluvy "komunismu" padají, i když média se "tak snaží" :-)

  D. Martin 23.5.2020 13:08

  Prosím,další bajku či pověst.:)

  Nějak ti jenom nehraje do karet to že jejich dětičky zbohatlíků chtějí vše západní,včetně životního stylu.

  A zbytek soudruhů papá psy a netopýry,občas nějakého toho luskouna:) Hotový komunistický ráj:)))

  M. Vaněk 23.5.2020 14:04

  Primitivní, uliční nenávist a pomluvy. Hlas prorežimní lůzy, manipulované propagandou.


  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...