Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Cítila jsem, jak ho střely zasáhly do zad.‘ Ošetřovatel chránil svou ženu vlastním tělem

Sonny Melton a jeho žena Heather. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sonny Melton a jeho žena Heather. | foto: Facebook

PRAHA Byl ošetřovatelem v Tennessee. Se svou ženou se vypravil na hudební festival do Las Vegas, vrátila se pouze ona. Během útoku, který proběhl v noci na pondělí, se Sonny Melton chránil svou ženu před svištícími kulkami vlastním tělem a zaplatil za to životem. „Cítila jsem, jak ho zasáhly kulky do zad,“ řekla v rozhovoru jeho žena. Společně s ní truchlí i guvernér státu.

„Zachránil mi život,“ řekla rádiu WSMV manželka Sonnyho Meltona Heather. „Popadl mě a tlačil mě před sebou tak, aby mě kryl před kulkami.“

Sonny s manželkou se letos rozhodli, že se pojedou podívat na festival countryové hudby v nevadském Las Vegas. Když začal koncert zpěváka Jasona Aldeana, ani jeden z nich netušil, že pro jednoho z nich to bude úplně poslední zážitek v životě.

Zpěv a country hudba se rozléhala po celé oblasti Strip Las Vegas, když do davu fanoušků začal bezhlavě střílet z okna hotelového pokoje čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock. Jak celý útok probíhal minutu po minutě si přečtete zde.

Při nejhorším útoku na americké půdě zemřelo 59 lidí a přes 500 bylo zraněno. Mezi obětmi byl i Sonny. Chránil totiž svou ženu vlastním tělem.

Sonny Melton se ženou Heather.

Sonny Melton se ženou Heather.

„Cítila jsem, jak ho zasáhly střely do zad. Jen chci, aby všichni věděli, že to byl milující a hodný muž, promiňte, nemůžu z toho skoro dýchat,“ vypověděla manželka oběti.

Na svém facebookovém profilu napsala, že ztratila „pravou lásku a rytíře v zářící zbroji.“

„V této chvíli cítím jen pocit beznaděje a nemohu tomu uvěřit,“ stojí v jejím statusu. „Nevím, co říci. Sonny byl ten nejdobrosrdečnější, milující muž, jakého jsem kdy potkala. Zachránil můj život a ztratil ten svůj.“

Sonny Melton ukončil v roce 2015 univerzitu Union v americkém státě Tennessee jako bakalář v ošetřovatelství a po škole nastoupil do zdravotnického centra v oblasti Henry County města Paris.

Stephen Paddock na fotografii, kterou poskytl médiím jeho bratr Eric.
Účastníci festivalu prchají přes střelbou.

„Znáte ten moment, když někoho potkáte a víte, že jsou lidé dobří a hodní? To byl přesně Sonny,“ řekla pro CNN Christy Davisová asistentka vedoucího oboru ošetřovatelství na univerzitě Union.

Svou soustrast na Twitteru vyjádřil i guvernér státu Tennessee Bill Haslam, napsal, že se se svou ženou modlí za všechny, které zasáhl útok. Včetně rodiny Sonnyho Meltona.

„Zvlášť bychom s Crissy (manželka guvernéra – pozn. Red.) chtěli vyjádřit soustrast rodině Sonnyho Meltona ze západu Tennessee, který byl mezi těmi, kteří byli zabiti během této tragédie,“ napsal guvernér.

02.října 2017 v 18:14, příspěvek archivován: 04.října 2017 v 12:50

Statement on the tragedy in Las Vegas. https://t.co/6iPC5X02fp

„Víme, že na koncertu byli v publiku a na pódiu i další obyvatelé Tennessee, mé myšlenky putují k nim, zatímco smutníme a snažíme se zpracovat obludnost tohoto útoku. Tennessee stojí s Las Vegas během tohoto složitého období,“ stojí v prohlášení guvernéra.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

L. Mišalko Ubozaku 15:14 4.10.2017