8. listopadu 2017 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Cizí muž mě zdrogoval a znásilnil, tvrdí Britka. Na internetu vybírá na soukromé detektivy

Emily Huntová tvrdí, že byla znásilněná. Policie pro takové tvrzení nemá důkazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emily Huntová tvrdí, že byla znásilněná. Policie pro takové tvrzení nemá důkazy. | foto: Youtube.com/breaking news

PRAHA Osmatřicetiletá Britka zahájila crowdfundingovou kampaň. Chce vybrat sto tisíc liber, aby získala další důkazy pro soudní přelíčení. Tvrdí, že byla v roce 2015 zdrogovaná a znásilněná. Vyšetřovatelé však její případ odložili, pro nedostatek důkazů.

„Byla jsem zdrogovaná. Nikdy jsem se takhle necítila, nikdy jsem absolutně neztratila pět hodin svého života,“ řekla v rozhovoru pro BBC Emily Huntová o incidentu, během kterého byla zřejmě zdrogovaná a znásilněná.

Poslední moment, který si Huntová pamatovala, byl oběd s jejím otcem - mezi 16. až 17. hodinou v podvečer. Pak měla několikahodinové okno. Když se kolem desáté večer probudila, ležela nahá na posteli hotelového pokoje vedle naprosto cizího muže. Ten se díval na televizi a smál se. Pod vlivem drog prý nebyl.

Huntová podle svých slov okamžitě sebrala věci a utekla do koupelny, odkud volala své kamarádce, která následně kontaktovala policii. Muž na hotelovém pokoji na příjezd policie vyčkal.

Když příslušníci vyšetřovacího týmu prohledali pokoj, nalezli použité kondomy a tak se Emily Huntová dozvěděla o tom, že měla s mužem pohlavní styk. Domnívala se, že byla znásilněná, že nemohla být ve stavu, kdy by byla vědomě schopná o sobě rozhodovat. Muž si ji také bez jejího vědomí „natáčel nahou v posteli“ a měl se nad jejím tělem ukájet.

Policie případ odložila pro nedostatek důkazů. Vyšetřovatelé totiž zhodnotili toxikologické testy a záběry z bezpečnostních kamer hotelu, na kterých byla Huntová s mužem vidět, jak se líbají a drží za ruce.

Toxikologické testy krve Huntové neukázaly na přítomnost jakýchkoliv tzv. „predátorských drog“, které útočníkům ulehčují znásilnění. Naopak toxikologie prokázala, že Huntová měla v krvi ještě v jednu hodinu ráno velké množství alkoholu.

Testy jsou chybné

Huntová výsledky testů rozporuje a tvrdí, že musely být „chybné“. Záběry z kamer naopak podle ní ukazují, že nebyla schopná ani stát bez podpory a nemohla být ve stavu, ve kterém by se stykem souhlasila.

Podle jejího právníka, který stejně jako policie zná identitu muže, je však v případu dostatek důkazů pro to, aby mohl být muž souzen. Aby dosáhla nového soudního přelíčení, musí Huntová nejprve získat nové důkazy v případu. K těm by jí měli dopomoci soukromí vyšetřovatelé

„Je to skvělá věc, že jako jednotlivci můžeme vznést obvinění proti zločincům, když nás systém zklamal. Může to skončit tím, že sexuální násilník poputuje do vězení,“ uvedla Huntová o institutu soukromého vyšetřování, které existuje v rámci anglosaského práva. Záležitost tak nemusí vyšetřovat policie, ale soukromí detektivové, kteří následně podají k soudu žalobu.

Vyšetřování vyjde Huntovou podle odhadů na 100 tisíc liber (téměř 3 miliony korun – pozn. red.) a proto zahájila crowdfundingovou kampaň, kterou chce na internetu získat od lidí prostředky, aby měla na právníky a soukromá „očka“.

Policie však podle státních vyšetřovatelů „podrobně prozkoumala všechny dostupné důkazy a státní zástupce rozhodl, že pro vznesení obvinění byly nedostatečné.“

mhMartin Hampejs

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz