Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Clevelandský únosce pod hrozbou smrti nutil ženy pomoci s porodem

Svět

  9:29
CLEVELAND - Clevelandský únosce Ariel Castro přinutil dvě z vězněných žen, aby pomohly Amandě Berryové, třetí unesené, porodit dceru, kterou s ní zplodil. Pokud by dítě nepřežilo, hrozil jim smrtí. Dnes o tom s odkazem na výpověď jedné z osvobozených žen informoval portál stanice CBS News.

Ariel Castro foto: Reuters

 Novorozeně krátce po porodu přestalo dýchat a život mu zřejmě zachránila Michelle Knightová, která mu poskytla dýchání z úst do úst. To, že je dcera Berryové potomkem Castra obviněného z útoku, řekla policii matka nyní šestileté holčičky.

Knightová rovněž vypověděla, že sama s Castrem "nejméně pětkrát" otěhotněla, ale únosce ji hladověním a bitím do břicha vždy vyvolal potrat. Tato žena jako jediná z unesených dosud zůstává v nemocnici.

Castrova dcera podle Berryové občas dům v doprovodu s otcem opouštěla, pravá jména zadržovaných žen ale neznala pro případ, že by o nich na veřejnosti mluvila, čímž by mohla vzbudit podezření.

O znásilňování Castrem hovořila při policejní výpovědi také Gina DeJesusová, třetí z unesených. Ta si ale není vědoma toho, že by ji přivedl do jiného stavu.

Jako první unesl Castro v roce 2002 Michelle Knightovou, které je nyní 32 let. O rok později následovala tehdy sedmnáctiletá Amanda Berryová, jež v zajetí porodila nyní šestiletou dceru. A v roce 2004 se zločinec zmocnil Giny DeJesusové, které v té době bylo 14 let.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat