9. srpna 2016 21:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Clintonová podle průzkumu zvyšuje náskok před Trumpem. Vede o sedm procent

Prezidentští kandidáti Hillary Clintonová a Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezidentští kandidáti Hillary Clintonová a Donald Trump. | foto: Reuters

WASHINGTON Prezidentská kandidátka amerických demokratů Hillary Clintonová zvyšuje náskok před svým republikánským konkurentem Donaldem Trumpem. Podle úterního průzkumu agentury Reuters má bývalá první dáma o sedm procentních bodů větší podporu než newyorský magnát. Minulý čtvrtek vedla o tři procenta.

Pro Clintonovou se v průzkumu vyslovilo 42 procent Američanů, pro Trumpa 35 procent. Ostatní dotázaní nemají žádné preference nebo volit nechtějí. Ve čtvrtečním průzkumu Reuters podporovalo Clintonovou rovněž 42 procent voličů, ale Trumpa 39 procent.

Pokles Trumpovy obliby analytici připisují kontroverzním výrokům newyorského magnáta a jeho neshodám se stranickým vedením republikánů. Trumpovi neprospěl ani pondělní dopis 50 republikánských bezpečnostních expertů, podle nichž je nekompetentní k vedení země.

Za Clintonovou a Trumpem se v anketě s velkým odstupem zařadili kandidát amerických libertariánů Gary Johnson s osmi a Jill Steinová ze Strany zelených se dvěma procenty.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?