Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Clintonová vytkla Sandersovi neúčast na reformě zdravotnictví. Stál za ní, připomněl mluvčí

USA

  20:35
WASHINGTON/PRAHA - Volební přestřelky dvou nejsilnějších demokratických kandidátů do prezidentských voleb v USA sílí. Hillary Clintonová v sobotu prohlásila, že neví, kde byl její stranický kolega Bernie Sanders během bojů o reformu zdravotní péče v devadesátých letech. Mluvčí vermontského senátora úder pohotově vrátil a ukázal, že Sanders tehdy doslova stál za Clintonovou.

Soupeří o nominaci. Demokratičtí kandidáti na prezidenta USA, Bernie Sanders a Hillary Clintonová. foto: ČTK

„Nevím, kde byl, když jsem v letech 1993 a 1994 bojovala za reformu zdravotnické péče,“ zkritizovala v sobotu Clintonová Sanderse v rozhovoru s reportérkou New York Times Amy Chozickovou.

Za pouhých pár minut po zveřejnění citace na twitteru podle serveru The Hill reagoval mluvčí Sanderse Mike Casca. „Doslova stál přímo za ní,“ připsal k fotografii z přenosu proslovu Clintonové na prestižní univerzitě Darthmouth College.

Na sociálních sítích se také objevila fotografie obou politiků z roku 1993 s poznámkou napsanou přímo Clintonovou, ve které Sandersovi děkuje za jeho „vztah k reálné zdravotnické péči“.

Sanders je nejsilnějším konkurentem Clintonové v souboji kandidátů Demokratické strany o nominaci na prezidenta Spojených států. Clintonová a Senders proti sobě nemířili poprvé. Například během debaty v michiganském městě Flint na sebe ostře útočili kvůli obchodní politice, automobilovému průmyslu nebo vztahům k finančnímu sektoru.

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...