1. března 2018 14:29 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zadržená osoba z drogového prostředí s vraždou slovenského novináře nesouvisí, tvrdí policie

Investigativní novinář Ján Kuciak. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Investigativní novinář Ján Kuciak. | foto: HNonline.sk

BRATISLAVA/PRAHA Podle slovenského policejního prezidenta nemá osoba, kterou policie ve středu večer zadržela kvůli podezření z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, s případem nic společného. Střelná zbraň, kterou policisté našli při domovní prohlídce, není ta, jíž byli oběti zastřeleny.

O tom, že policie zadržela jednoho člověka, informoval Gašpar na středeční tiskové konferenci. Policie podle něj provedla tři domovní prohlídky, během nichž zajistila kromě zbraně také drogy, nože a náboje.

Prohlídky probíhaly u dvou lidí z drogového prostředí, kteří se měli údajně domlouvat na tom, že se v pátek sejdou ve Velké Mači, kde byl Kuciak tou dobou zavražděn, a přinesou s sebou zbraně. „Na 90 procent to s vraždou novináře nesouvisí,“ oznámil Gašpar ve čtvrtek deníku MF DNES. „Jsou to dva rozdílné případy.“ Muž bude ovšem stíhán kvůli nedovolenému ozbrojování a drogám.

Investigativní novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka byli zavražděni minulý víkend. Čin pravděpodobně souvisel s Kuciakovou prací - reportér serveru Aktuality.sk se dlouhodobě věnoval například napojení italské mafie na slovenskou politiku. Podle deníku Korzár byl v souvislosti s jeho vraždou zadržen podnikatel Antonino Vadala a dva jeho příbuzní, policie ale tuto informaci zatím nepotvrdila.

Lidovky.cz