Sobota 17. dubna 2021svátek má Rudolf 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

CNN: Za bojkotem Kataru jsou ruští hackeři. Chtějí rozkol mezi USA a spojenci

Američtí vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že katarskou státní tiskovou agenturu nabourali ruští hackeři. Podle speciálního týmu vyslaného Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) do Kataru Rusové na stránky agentury vložili falešnou zprávu. Vedla k tomu, že některé arabské státy přerušily styky s Katarem kvůli obvinění, že jeho vláda podporuje teroristy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
13.6.2017 20:31

Vy jste Boko? Aha, váš minulý nick byl Boko!

S. Hammer 10.6.2017 11:56

Mně taky, práskačko! Jo jinak dneska jsou tyhle s**ně jako strážci různých přírodních rezevrací, kde hlásí a udávají zase. Řvou tam na lidi atd. Vždy v blízkosti hranic - bývalí práskači PS.

S. Armat 13.6.2017 11:09

ano to jsou ti samí lidé, ale dnes si říkají demokraté

P. Masek 8.6.2017 10:02

Ze tohle muze napsat obstarozni volic Narodni fronty, co se ted snazi napravit sve selhani za bolsevika

S. Armat 13.6.2017 11:10

jako seznam StB , bravooo

13.6.2017 18:54

Ano, je možné že jsou to agenti StB.

M. Vaněk 7.6.2017 23:43

CNN:Saddám Hussain má zbraně hromadného ničení, Kaddáfí vraždí obyvatele chem. zbraněmi, Srbové vyvražďují Černohorce a Kosovany... To je vůbec pravdomluvná stanice, ta CNN, něco jako rádio Jerevan v blahé paměti...

R. Leibišová 8.6.2017 0:19

Saddám Husajn MĚL zbraně hromadného ničení. Proto bylo nutno proti němu zakročit.

S. Hammer 8.6.2017 6:21

Ano, ale Saddám pustil inspektory kam chtěli, aby se přesvědčili že je nemá a řekl jim, že je dal Asadovi!!!!! Proto bylo proti němu třeba zakročit? Dejme tomu. Proč bylo nutno Irák ale rozvrátit do základů?

R. Leibišová 8.6.2017 10:52

Nepustil je vůbec kam chtěli, a vy to víte, jen schválně lžete a vůbec nechápu, jak s tou lží můžete žít. Asi vám dobře platí váš ruský páníček, vy prodejný pse.

V. Novák 8.6.2017 11:13

Nevím, jestli jste tak mladá, že jste v té době tahala kačera, tak stará, že za vás mluví ten německej doktor, nebo tak prolhaná - ale vykládáte hovadiny a sprostá jste jak ožralá žižkovská domovnice v hádce s dlaždičem.

No, aspoň víme, kam vás zařadit...

R. Leibišová 8.6.2017 11:23

Opět stejná chyba. Měl vás váš páníček alespoň lépe vycvičit, reagujete totiž na odpověď někomu úplně jinému. Ale to vaše slouhovská mozkovna asi nemá poručeno, že!

V. Novák 8.6.2017 12:47

Reaguji na váš pitomý a prolhaný příspěvek.

Možná, že jste zvyklá si vybírat, kdo vám bude smět odpovídat - ale to se tady rychle odnaučíte. A nebo ne - a zmizíte. žádná škoda.

R. Leibišová 8.6.2017 13:09

Vy tady opravdu nemáte vůbec co pohledávat. Každou větou jen dáváte důkaz, že jste parazit. Asi i v životě.

V. Novák 8.6.2017 13:47

Lórrra!

Lóorrra!!!

R. Leibišová 8.6.2017 14:22

Tak to by vám šlo. A nic víc nesvedete?

S. Hammer 8.6.2017 19:27

Hm, paní bude asi výbušnější povaha. Ona ví co já vím a ví, že záměrně nemluvím pravdu. No tý vadó, asi nějaká vědma!!!!

No. Já tu situaci sledoval, Saddám je pustil do všech míst, která měli na seznamu, tam nic nenašli. Oni chtěli vidět další místa, o tom ale dohoda nebyla. Saddám jim opakovaně řekl, že žádné chemické zbraně nemá.

Neměli žádné oprávnění mu prolézat celou zemi. Leda jako záminku k válce požadovali další a další ústupky, jako jistý A.H. v roce 1938.

Následně se ukázalo, že Saddám žádné chemické zbraně skutečně v tu dobu už neměl, ale budiž, byl svržen. Jistě mě fanatická práskačka Leibišová vysvětlí, proč bylo třeba Irák celý rozvrátit do tla?

R. Leibišová 8.6.2017 19:57

Saddám pustil inspektory kam chtěli třeba po měsíčním zdržování, během něhož z továrny odvážely náklaďáky cosi. Všechno se dočtete, pokud vás to zajímá, ale mám obavu, že nezajímá: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=403

S. Hammer 9.6.2017 6:24

Jo, z továrny vyjíždějí náklaďáky, to je taková divná věc. A dokonce do ní i vjíždějí! Zapomněla jste ovšem sdělit, že následně se zjistilo, že tu chemii neměl už dávno před tím, než ho Jirka Křovák začal obviňovat.

R. Leibišová 9.6.2017 10:17

Dokázat že něco nebylo je téměř nemožné proti tomu dokázat že něco bylo. A ten důkaz je. Alí Hassan madžíd zvaný Chemický Alí byl odsouzen k trestu smrti za útok yperitem na městečko Halábdža. Zahynulo cca 5000 Kurdů, včetně žen a dětí. Fotografie, na nichž leží zplynované děti před domem, i s kočičkou, obletěly svět. Svědectví těch, kdo přežili s těžkými následky vypravovala o tom, jak vyšli ráno před dům, ucítili pach hořčice a pak se jim udělalo zle.

Madžíd navíc svých činů nelitoval a přiznal se k nim. "Byl jsem to já, kdo nařídil srovnat ty vesnice se zemí a vysídlit jejich obyvatele. Nebudu se za to obhajovat a nebudu se omlouvat. Neudělal jsem žádnou chybu," uvedl u soudu. Takže chemii měl, a to, jestli se našla nebo ne, je vedlejší.

S. Hammer 9.6.2017 18:21

Pokud nejsou schopni pochopit co se jim říká, není možné to ani dokázat. Křovák a další západní politici nenašli nikde v příruškácjh, jak na to reagovat.

Pokud to nemohu dokázat, nemohu tím obhajovat ani invazi. Ten trapas jak Blair třásl tou pixlou v parlamentu a chemické zbraně byly dávno někde jinde!!!!

Takže vraťme se znovu k tomu, co se stalo v roce 2003. USA vpadly do Iráku pod zjevně smyšlenou záminkou nějakých chemických zbraní. Co bylo jejich skutečným úmyslem? Co tam chtěly? Mně to nějak uniká, protože tam provedly samé prasečiny a zemi totálně destabilizovali a nejen tuto zemi? Můžete nám to, paní Leibišová, sdělit, co tam ti vaši, evidentně kámoši, chtěli?

R. Leibišová 9.6.2017 21:53

Uvedla jsem vám jasný a nezvratný důkaz, že chemické zbraně, tedy ZHN, tam BYLY. Jako chlap byste na férovku měl uznat, že jsem měla pravdu. Vy to místo toho přejdete mlčením a a odvádíte řeč jinam. Chápete jak je to trapné?

S. Hammer 10.6.2017 6:50

To, že tam chemické zbraně byly, BYLY, jsem se nikdy nepřel a asi máte potíže s vnímáním psaného slova. Ty zbraně tam byly ještě krátce po vyčínání chemického Alího. Pak ale už ne. Spojenci měli dostatek indicií, že tam ty zbraně už nejsou.

Přesto, ať je po vašem, nechtěli nic riskovat a diktátora, který je neváhal použít, chtěli svrhnout pro jeho nebezpečnost. Dnes je nemá, zítra zase má. To se nedá popřít. Při tažení do Iráku se ale zbraně nenašly, nicméně režim SH byl svržen a země měla být tedy "osvobozena" a dnes rozvíjející se demokracií. Místo toho je do metru hloubky komplet přeoraná a nikdo si tam není jistý ani tím, že se dožije dalšího rána .

Dejme variantu, že by se CHZ našly. Myslíte si, že by země dnes vypadala jinak? Že by to nebylo hnízdo prudce bujícího názoru Islámu? Teď si řekněme, co je horší, ZHN v rukou SH, který je použil proti vlastnímu obyvatelstvu nebo destabilizace celého SV se všemi dopady na celý svět?

R. Leibišová 10.6.2017 9:50

Můžete si myslet, že jsem zaujatá, ale logika věci je neúprosná, takže bod po bodu:1. Imperiální zájmy USA a Ruska jsou protichůdné, bohužel.

2. Stabilizace Iráku ze strany USA a vytvoření státu, který by byl v regionu spojencem USA a základnou pro jeho vojska, jako bylo třeba Z. Německo po 2WW, je pro Rusko nepřijatelné - logicky!

3. Pokud Rusko chtělo zabránit, aby se utvořil silný a stabilní prozápadní Irák, dělalo by pro to něco? A co?

4. Třeba minimálně nenapomáhat uklidnění situace v regionu, případně i nepřímou podporou rozvratných činitelů, aby bylo možné USA diskreditovat a odsunout z oblasti, která se pak může dostat o to více pod kontrolu neangažovaného Ruska.

5. Kdyby Rusko tehdy spolu i s jinými státy EU masivně podpořily obnovu Iráku spolu s USA , mohl by být už dávno v oblasti klid, ale to se z výše uvedených důvodů nestalo.

6. Házet vinu na USA je černobílé vidění. Saddám odstraněn být musel, protože třeba ZHN použité proti Izraeli mohly přijít na pořad dne kdykoliv.

S. Hammer 10.6.2017 11:54

Já si nemyslím, že jste zaujatá, jen o tom víte z jediného zdroje. Tak USA chtěly Irák stabilizovat? No to bylo vidět od prvních dní na jimi "osvobozených" územích. Jak tam domácí všechno rozkrádají a US blbečci se na ně ještě usmívají. Aneb proti méně chápavé: USA tam nešly nic stabilizovat, to by za armádou postupovala vojenská policie a udržovala by pořádek, urychleně by se povolávali do služby iráčtí policisté a vojáci, namísto toho je Paul Bremer, krystalický vzorek americké blbosti, přes všechna varování naprosto všech velitelů atd atd propustil a všichni teď dělají binec. USA tam nešly dělat žádný pořádek, troglodytní Jirka Křovák šel jen pomstít papínka! USA nebyly schopny ani zajistit, aby nově vzniklý stát měl plně pod kontrolou ropná pole a mohl z nich získávat peníze. USA to ani neměly od samého začátku v plánu. Vojáci USA stříleli po všem, co se hnulo. Až po devíti letech přišel jistý jediný normální velitel těch vyblízů a to gen. Petraeus a ten jim sdělil naprostou..

S. Hammer 10.6.2017 12:02

... novinku: v boji s guerillou prohrajete, pokud budete mít obyvatelstvo proti sobě a na straně guerilly. Až po něm se situace začala obracet a na něj reagoval UBL vydáním rozkazu k jeho likvidaci, protože, ač je to k smíchu, věděl, že zbytek Janků jsou blbci. Že tento přesně dělá to, co by zvrátilo situaci na stranu USA a západu. Jenže nemusel se UBL strachovat, Janek Petraeuse z přímého velení odvolal a odvolal i vojskop, a to když to Petraeus začal otáčet směrem ke stabilitě. Okamžitě to spadlo do naprostých rozvratů. Takže už mi, jednodušší osobo, odpovězte, co tam šel ten vyblíz Janek dělat? Ropu nemá, stabilita nikde, IS vyzbrojil... do Evropy nám je nahnal a vy tomu říkáte beztak uprchlíci.... ZHN Saddáma, pohádka pro hodně blbé dospělé.

Izrael by si se Saddámem poradil sám, efektivně a tvrdě, bez rozvrácení země.

R. Leibišová 9.6.2017 22:49

A ticho trvá dál. Pan Hammer nemá co říci, nemá dost kuráže říci promiňte a možná zas vymýšlí další plk aby nemusel přiznat chybu.

S. Hammer 10.6.2017 6:58

No ticho trvá páč mám taky práci, ale najděte mi někde, že jsem se vyjádřil, že Saddám ty ZHN neměl. Měl. Jen jaksi někdy jindy, než když tam ti dva kaubojové vtrhli a zemi zdevastovali, zabili desítky tisíc v podstatě bezbranných iráckých chlapů a uvedli celý BV do naprostého chaosu.

Já to tažení tehdy taky podporoval, super, skvělé... Od té doby si dávám silně pozor na to, co nám ty svině lžou, ale vy nevidíte, neslyšíte.... Takže pro méně chápavou paní Leibišovou: Saddám ty ZHN měl, použil je.... historii mě učit nebudete. Ale Leibišová zbaběle mlčí, aby přiz.nala, že v době kdy tam kašpaři to věděli. Proto se vás ptám, co tam teda lezli dělat, když oba věděli, že ZHN už nenajdou? Tomu se vyhýbáte jak čert kříži.

R. Leibišová 10.6.2017 9:39

Na váš neomaleně formulovaný dotaz s podtextem dehonestovat oponenta slušně odpovídám: Útok na Irák proběhl proto, že existovala reálná hrozba použití ZHN na okolní státy, zvláště Izrael, a jak třeba bylo vidět v invazi do Kuvajtu, se Saddámem nebylo možné důvěryhodně jednat. Ostranění Saddáma bylo nezbytné, a protože zde není prostor na delší analýzy vy nejste jediný, kdo má práci a nemá čas, uvádím odkaz, kde to vše najdete velmi souhrnně a fundovaně, a nezaujatě, zdokumentováno: https://www.kosmas.cz/knihy/157961/ropa-a-krev/

S. Hammer 10.6.2017 11:47

Ano. Tyhle pokyny vám přišly nejspíš z Washingterny. Washingterna jaksi zapomněla sdělit, proč SH vtrhnul do Kuvajtu. Že ho předtím USA zneužívaly k boji proti Iránu a Saddám se tam strašně vyčerpal. V okamžiku, jak sáhnul na Kuvajt, aby se zahojil, okamžitě mu vrazily křivák do zad. Hussein byl spojenec USA!!!

Saddámovy ZHN byly v době, kdy Blair třásl s pixlí v parlamentu výmysl a Blair s Křovákem mladším to věděli. Takže co tam máte dále za špeky?

Váš odkaz super, nevšimla jste si, že není skladem? Mimoto to píše novinář a jsou to jeho postřehy, ne historie. Z těchto děl je toto využitelného pro historii asi tak 5%. Zbytek je možno použít jako příběhy.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...