Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

CNN: Za bojkotem Kataru jsou ruští hackeři. Chtějí rozkol mezi USA a spojenci

Američtí vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že katarskou státní tiskovou agenturu nabourali ruští hackeři. Podle speciálního týmu vyslaného Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) do Kataru Rusové na stránky agentury vložili falešnou zprávu. Vedla k tomu, že některé arabské státy přerušily styky s Katarem kvůli obvinění, že jeho vláda podporuje teroristy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Vaněk 8.6.2017 11:44

:-D žádný důkaz nebyl NIKDY předložen, doporučuji Vám pečlivé hledání v historických pramenech, nebyla-li jste v té době na ještě přítomna...

R. Leibišová 8.6.2017 11:56

Byl. A já vám zdroj naservíruji až pod nos:

http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=403

M. Vaněk 8.6.2017 12:32

??? věnujte aslepoň minimální pozornost tomu, co předkládáte. Psal jsem o důkazech, že S.H. měl zbraně hromadného ničení, a vy mi předložíte ukázku, jak amíci bombardovali civilisty :-( Nezvratný důkaz, o kterém mluvila bushova administrativa, a na které byla válka schválena rezolucí OSN, nebyl NiKDY předložen, a to přestože zemi po porážce S.H. prohledali experti několikrát. Chápu, že se Vám rozpadá ten americký sen o svobodě a demokracii, ale to zatím neznamená konec světa, a není nutné si lhát dál do kapsy...

R. Leibišová 8.6.2017 12:40

Chtěl jste důkaz a já vám ho předložila. V té knize je to uvedeno. Tak si ji laskavě nejprve přečtěte a pak můžete tlachat dál.

M. Vaněk 8.6.2017 12:50

Tak polopaticky: měl-li S.H. ZHN, musel mít i technické zázemí: laboratoře, sklady, armádu techniků, vědců atd., a ti by byli prní, které by US zatkla a vyslýchala, a jistě představila celému světu, a oni by museli říci, co,kde a jak dělali... to by byl nepřímý důkaz. Pak by se musel celý provoz najít, ve skladech by byly hmatatelné a nevyvratitelné důkazy, včetně důkazů po transportu a použití -už v té době američané disponovali satelitní technikou v HD rozlišení pro sledování pohybu kdekoli na světě. A vy mi naservírujete knihu? Takových reportérů, co v nejrůznějších konfliktech píší, jak jim chlebodárci určí, je mraky.

R. Leibišová 8.6.2017 18:11

Našlo se. Dočtete se.

M. Vaněk 8.6.2017 18:27

A na měsíci přistálo Apollo s lidskou posádkou, a vrátilo se zpátky, přestože kapacitní rozsah PC byla v té době na úrovni dnešních telefonů... :-D A zkusila jste se začíst do středověkých análů - země je placatá, a točí se kolem ní slunce - dočtete se... :-O

R. Leibišová 9.6.2017 22:47

Mozeček jde pěšinkama, že, Vaněk!

R. Gramblička 7.6.2017 21:05

Lihofky, kua přečtěte si článek o této kauze od Terezy Spencerové, ať neplácáte chujjoviny

Š. Apolen 8.6.2017 0:41

Tereza Spencerová ví všechno. :-)))) Neplácá chujoviny Gramblička ?

R. Gramblička 8.6.2017 7:56

Všechno neví, ale se svými analýzami strčí do kapsy celou tu bandu kolem CNN, BBC, WP a spol.

P. Seník 7.6.2017 20:51

skupina šestadvaceti příslušníků katarské panovnické rodiny (a dvou Saúdů), kteří si před šestnácti měsíci, válka neválka, vyrazili do irácké divočiny na ilegální lov vzácných sokolů, neb sokolnictví je v Perském zálivu zábavou králů, bya zajata a uvězněna jako rukojmí. Kým? Například britský Guardian má za to, že Katařany držela irácká šíitská skupina Katáíb Hizballáh - už dlouho se totiž spekuluje o tom, že únos byl motivován čistě politicky, a to především kvůli roli Kataru při financování a podpoře sunnitských teroristů v Iráku a Sýrii.

Dlouho se jako by nic nedělo a veškerá případná utajovaná vyjednávání žádný výsledek nepřinášela, až se do věci někdy před pěti měsíci vložily Katar a Írán se svými „proxy“ silami. A původní prosté osvobození vězněných feudálů se při jednáních v katarském Dauhá proměnilo v komplexní „kulový blesk“. Podle AP Katar vyplatil desítky milionů dolarů jak šíitským skupinám, tak i jejich nepřátelům, sunnitským syrským teroristům z Ahrár aš Šám, Al Kajdy.

P. Seník 7.6.2017 20:52

Další zdroje mluví o tom, že současně s propuštěním Katařanů byly ze syrských věznic propuštěny stovky vězňů a spolu s nimi měli na svobodu vyjít i šíitští bojovníci, které v Sýrii držel tamní sunnitský džihád. A všem těmto „směnám“ vévodila dohoda o evakuaci sunnitských džihádistů ze Zabadání a Madáji ležících západně od Damašku výměnou za propuštění obyvatel šíitských měst Fuá a Kifrája z Al Kajdou obležené provincie Idlíb. Do povědomí široké veřejnosti vstoupila ve chvíli, kdy sebevražedný terorista ještě na kajdistickém území zaútočil na kolonu evakuačních autobusů a zmasakroval přes 120 lidí, přičemž asi polovina obětí byly děti...

A když už všechny tyto dohody byly v chodu, přistál na bagdádském letišti katarský letoun s podivnými balíky, v nichž bylo objeveno 500 milionů dolarů. Podle The Independent je to možná největší výkupné v dějinách, které ale nyní (k nezměrnému katarskému údivu) zabavila irácká vláda, která – jistě společně s tou syrskou – celému vyjednávání přihlížela.

P. Seník 7.6.2017 21:00

...Podle některých názorů se současná krize „připravovala“ vlastně už od chvíle, kdy se letos na jaře provalil (tento) katarsko-íránský miliardový „handl“ kolem osvobozování katarských královských rukojmí v Iráku. Emírova vstřícnost vůči Teheránu nyní byla jen oficiální „roznětkou“, tím spíš, že přišla v době, kdy se Saúdové po Trumpově návštěvě a záplavě jeho podlézavých lichotek alespoň na chvilku zapomněli na všechny své existenciální problémy. – Daeš je sice na Západě obecně deklarován jako hlavní strašák ve „válce proti terorismu“, ale bez Daeše bude třeba vymyslet/vykonstruovat dalšího „nepřítele“, proti němuž bude možné vést nekonečnou válku. ... – Bez ohledu na skutečnost, že Katar a další monarchie Perského zálivu otevřeně financují džihád v Sýrii, vyjednává Moskva právě s nimi především o spolupráci v energetice - http://thebricspost.com/russia-qatar-fms-discuss-energy-ties-in-moscow/#.WQLiDMZBrIU

(Takže to celé proti Íránu? Nevím.)

P. Seník 7.6.2017 21:17

Omán například udržoval styky s Íránem vždy a odmítl se jako jediný člen GCC zúčastnit agrese proti Jemenu, zatímco SAE nyní sice Saúdům v ataku proti Kataru snaživě pomáhají, ale jakmile dostanou příležitost posílit své budoucí pozice, nezříkají se jí. A tak například emirátský ropný koncern Enoc Teheránu poctivě vyplatil čtyři miliardy dolarů dlužné ještě z předsankčních časů, zatímco oddíly financované Saúdy a SAE proti sobě otevřeně bojují v Jemenu.

Katar má na svém území štáb US velení CENTCOM, za což Donald Trump emíra Tamíma ostatně pochválil, ale některé státy GCC spolu s Egyptem nyní využily příležitosti, aby se Kataru „zbavily“. A asi nacházejí oporu i v US establishmentu. Šéf Pentagonu ale ještě na počátku května vzájemné vztahy chválil, ve stejném duchu vyznívají i aktuální prohlášení Washingtonu a americká FBI v každém případě už pomáhá s vyšetřováním „hacknutých“ emírových „proíránských“ prohlášení. Žádná rozhodná ujištění o podpoře toho či onoho ale zatím nezazněla.

P. Seník 7.6.2017 21:34

A podle mého osobního soudu (to výše psala známá novinářka, zkrátil jsem texty dvou článků a vybral zajímavé pasáže pro objasnění souvislostí, které článek výše nezmiňuje), takže podle mého soudu se právě v USA rozehrává další kolo nesmyslné "ruské karty" - takže prohlášení, že to Rusko "zase něco" se pěkně hodí válečníkům a globalistům do té snahy podkopat Trumpa, co to dá, protože on nechce nelegální migraci a odstřelil jim TPP a TTIP, a vůbec nemá rád ty mladý levičáky .-) .

Š. Apolen 8.6.2017 0:42

Á, koukám senoseč v plném proudu.

R. Gramblička 8.6.2017 8:00

zatímco vy se zmůžete na jednu jednoduchou bezobsažnou větu. Máte být nač hrdý :-P

S. Hammer 8.6.2017 6:29

Takže nic nového pod sluncem, Rusko dnes způsobilo, že na východě vyšlo slunce. USA to ale hrdině napraví a nechají ho na západě zapadnout.

Mimo to musí hasit tedy jak to vypadá složité vzájemné vztahy Kataru a kdekoho, které někdo jen ventiloval na sociálních sítích a udělaly to tradičně: mandelinka bramborová - aneb UNR: universální nepřítel Rusko.

Arabové jednají stejně jako tisíc pět set let v minulosti a ještě předtím také, takže se tam pořád někdo mydlí a nikdy nebude domydleno.

Vytáhnout z tohoto jako viníka Rusko je stejně srandovní jako nebezpečné: náš spojenec a velký brácha lže jako pes. Asi se to od těch Rusů naučil.

M. Kyncl 7.6.2017 20:49

Myslím, že redakce Lidovek (stejně jako řada jiných novinářů) už úplně ztratili soudnost. Věřit tomu, že se zahraniční politika dělá a mění nějakým hackerským útokem je bohapustá kravina. To, co se nyní děje v arabském světě ohledně Quataru, je šachová partie a určitě v ní hraje mnohem větší roli nedávná návštěva Trumpa, než předělaná webová stránka. Kromě toho, nejlepší možnosti manipulace s internetem mají USA, vzhledem k tomu, že se pod jejich fyzickou kontrolou nacházejí DNS servery a nejmohutnější kyberšpionážní agentura.

P. Aron 7.6.2017 17:43

Kolegové diskutující . Prosím nešlo by diskutovat věcně ? Klidně ostře s používáním ironie a sarkasmů. Ale nešlo by zdržet se toho neustálého hodnocení duševních kvalit oponentů ? Lidovky - noviny, kam psal Karel Čapek by si snad trochu úrovně zasloužily. A myslím, že většina diskutujících je celkem vzdělaná. Jen by to chtělo nepovažovat oponenta za nepřítele, kterého je třeba zadupat. V diskusi ho máte přesvědčit silou argumentů. Děkuji.

V. Kowalsky 7.6.2017 18:04

Máte naprostou pravdu, lépe bych to nenapsal. Nicméně na diskuzích v ČR VŽDY najdete "partičky" jedoucí v tandemu a zaměřují se s oblibou na někoho konkrétního. Takže moje odpověď ? Velmi obtížně.

P. Aron 7.6.2017 18:38

Jo je to těžké se někdy udržet. Ale já se snažím své oponenty přesvědčovat ne urážet. A rozhodně bych si nepřipadal jako vítěz pokud by se mi podařilo najít lepší urážku. Ani mi nevadí, když se můj oponent splete, zapomene. Když se to stane mě vetšinou to přiznám.

P. Toman 7.6.2017 19:00

Vřele souhlasíte, přesto nazvete pana Petroviče soudruhem... Co je na tom věcného? Jak jste na to přišel, že je soudruh? Protože má na věc jiný názor než vy? Není to pokrytecké?

V. Kowalsky 7.6.2017 19:47

Není to pokrytecké. Opravdu si to o něm myslím.

7.6.2017 20:07

Tak si soudruzi potřeste rukou, ale prosím soukromně.

Š. Apolen 8.6.2017 0:44

Tomane, když Petrovič píše jako soudruh, tak asi soudruhem bude.

7.6.2017 20:06

Chcete diskutovat Fake news? Tak hodně štěstí:-)

J. Venc 7.6.2017 17:37

Ruští ha(fu)ckeři.

:-)

T. Petrovič 7.6.2017 17:29

CENA ROPY a KATAR

Pokiaľ ide o katarskú krízu a s ňou spojený vývoj ceny ropy:

- Tak Američania tvrdia, že cena ropy bude RÁSŤ do konca roka nad 60 d. za barel.

- Rusi naopak tvrdia a pripravujú sa na PÁD cien ropy na jeseň na úroveň 40 dol. za barel, a pripravujú opatrenia.

Google: ropa cena 2018

Graf ceny ropy - 1 rok:

https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/makro/ropa.asp?period=6


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...