8. února 2017 10:01, aktualizováno  13:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kam zmizel Obama? Prohání se na vlnách u ostrova britského miliardáře

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 32Diskuse
Americký exprezident Barack Obama si užívá odpočinek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký exprezident Barack Obama si užívá odpočinek. | foto: Reuters

NECKER ISLAND/PRAHA Krátce po inauguraci Donalda Trumpa nasedl Barack Obama do vrtulníku a zmizel z dohledu kamer i z veřejného života na zasloužený odpočinek. Kde ho tráví?

Od života v hlavním městě Washingtonu si exprezident s manželkou Michelle zajeli odpočinout do tropického ráje. Užívají si prázdniny v luxusním komplexu britského miliardáře Richarda Bransona na ostrově Necker Island v Panenských ostrovech, jehož celá plocha mu patří.

Sám miliardář o tom napsal blog s fotografiemi a videem, v němž bývalý šéf Bílého domu brázdí vlny na kiteboardu. „Protože je bývalým prezidentem USA, byla všude spousta osobních strážců, ale Barack se přesto dokázal nechat unést a relaxovat,“ napsal Branson.

Obama se mu prý svěřil, že když na rodné Havaji naposledy surfoval před osmi lety, šéf jeho ochranky mu sdělil: „Tohle je naposledy, co budete v následujících osmi letech surfovat.“ Přesně tak tomu bylo, o to víc si prý svoje volno Obama užíval.

Richard Branson je znám jako podporovatel demokratů a v poslední prezidentské kampani vystupoval proti Donaldu Trumpovi, jehož vítězství nenesl dobře. „Je to velmi smutné, děsivé a znepokojující,“ komentoval výsledek voleb v listopadu.

Barack Obama na dovolené u britského miliardáře Richarda Bransona.
Barack Obama na dovolené

To Obamův viceprezident Joe Biden hned po konci ve funkci přesměroval své úsilí do nové práce. Stane se šéfem Penn Biden centra pro diplomacii a globální zapojení na Pennsylvánské univerzitě.

„Chceme dávat dohromady světové lídry, rozvíjet chytrou politiku a ovlivňovat národní debatu o tom, jak může Amerika pokračovat jako lídr v 21. století,“ uvedl podle amerického listu New York Times v oficiálním prohlášení Biden.

fasJakub Fajnor
  • 32Diskuse

Najdete na Lidovky.cz