Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Co odezřeli ze rtů: Vypadáš úžasně, zlato, řekl William

William a Kate si řekli ano. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy William a Kate si řekli ano. | foto: Reuters

LONDÝN Uvolněnou atmosféru dnešního královského sňatku v Londýně dokládá i pobavený komentář ženicha adresovaný důvěrně těsně před obřadem budoucímu tchánovi Michaelu Middletonovi.

Slova, která princ William ve Westminsterském opatství pošeptal do ucha otci nevěsty, mu ze rtů odečetla Tina Lanninová ze společnosti O'Malley Communications.

Jak probíhala královská svatba

"A to jsme chtěli mít jen malou rodinnou oslavu," komentoval prý William napjaté okamžiky těsně před sňatkem, které v zaplněném kostele sledovalo 1900 čestných hostů, venku na londýnských ulicích milion zvědavců a po světě u obrazovek dvě miliardy dalších. Komentáře, který nezachytily ani citlivé mikrofony, se okamžitě zmocnila britská média.

Tina Lanninová zaznamenala i obdivnou větu ženichova bratra, prince Harryho, kterou komentoval příchod nevěsty - své budoucí švagrové Kate Middletonové. "Paráda, už je to tady," vydechl Harry v okamžiku, kdy prostor v katedrále prozářily nevěstiny světlé svatební šaty.

Podívejte se

A když William v katedrále poprvé uviděl svou nastávající ve svatebních šatech, ocenil její vzhled slovy "Vypadáš úžasně, zlato", uvedl The Daily Telegraph. "Vypadá to fantasticky, je to krása," řekl prý William. Jeho slova podle listu odečetla hluchoněmá Ruth Pressová, která je soudní znalkyní v odezírání ze rtů.

Sladké a plaché polibky

Sázkové kanceláře, které v souvislosti s královskou svatbou vypsaly sázky doslova na všechno, nabízely možnost vsadit si na to, zda William políbí Kate na tvář nebo na rty. Počet polibků ale předmětem sázení většinou nebyl.

Novomanželé se políbili na rty - na veřejnosti to bylo prvně, protože polibek v kostele církevní obřad zapovídá. Americká agentura AP polibky označila za "krátké, sladké a plaché".

Upozornila, že princ - vědom si historického okamžiku - se při nich "hluboce začervenal". Z rozpaků ho brzy vysvobodil hluk vojenských letounů, které na počest novomanželů defilovaly nad centrem města.

Podívejte se

Dav pod balkonem polibky ocenil velmi vzrušeným, souhlasným pokřikem.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

Očkování proti covidu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!