29. dubna 2011 16:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Co odezřeli ze rtů: Vypadáš úžasně, zlato, řekl William

William a Kate si řekli ano. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy William a Kate si řekli ano. | foto: Reuters

LONDÝN Uvolněnou atmosféru dnešního královského sňatku v Londýně dokládá i pobavený komentář ženicha adresovaný důvěrně těsně před obřadem budoucímu tchánovi Michaelu Middletonovi.

Slova, která princ William ve Westminsterském opatství pošeptal do ucha otci nevěsty, mu ze rtů odečetla Tina Lanninová ze společnosti O'Malley Communications.

Jak probíhala královská svatba

"A to jsme chtěli mít jen malou rodinnou oslavu," komentoval prý William napjaté okamžiky těsně před sňatkem, které v zaplněném kostele sledovalo 1900 čestných hostů, venku na londýnských ulicích milion zvědavců a po světě u obrazovek dvě miliardy dalších. Komentáře, který nezachytily ani citlivé mikrofony, se okamžitě zmocnila britská média.

Tina Lanninová zaznamenala i obdivnou větu ženichova bratra, prince Harryho, kterou komentoval příchod nevěsty - své budoucí švagrové Kate Middletonové. "Paráda, už je to tady," vydechl Harry v okamžiku, kdy prostor v katedrále prozářily nevěstiny světlé svatební šaty.

Podívejte se

A když William v katedrále poprvé uviděl svou nastávající ve svatebních šatech, ocenil její vzhled slovy "Vypadáš úžasně, zlato", uvedl The Daily Telegraph. "Vypadá to fantasticky, je to krása," řekl prý William. Jeho slova podle listu odečetla hluchoněmá Ruth Pressová, která je soudní znalkyní v odezírání ze rtů.

Sladké a plaché polibky

Sázkové kanceláře, které v souvislosti s královskou svatbou vypsaly sázky doslova na všechno, nabízely možnost vsadit si na to, zda William políbí Kate na tvář nebo na rty. Počet polibků ale předmětem sázení většinou nebyl.

Novomanželé se políbili na rty - na veřejnosti to bylo prvně, protože polibek v kostele církevní obřad zapovídá. Americká agentura AP polibky označila za "krátké, sladké a plaché".

Upozornila, že princ - vědom si historického okamžiku - se při nich "hluboce začervenal". Z rozpaků ho brzy vysvobodil hluk vojenských letounů, které na počest novomanželů defilovaly nad centrem města.

Podívejte se

Dav pod balkonem polibky ocenil velmi vzrušeným, souhlasným pokřikem.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz