10. února 2019 21:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další demokratický kandidát. Senátorka Klobucharová chce být americkou prezidentkou

V Minneapolis při projevu senátorky sněžilo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Minneapolis při projevu senátorky sněžilo. | foto: ČTK

Minneapolis (USA) Zájem o prezidentské křeslo v neděli oznámila americká demokratická senátorka Amy Klobucharová, která se tak stává dalším účastníkem stranického klání o oficiální prezidentskou nominaci Demokratické strany.

„Žádám vás, abyste se k této kampani připojili,“ řekla Klobucharová svým příznivcům na setkání v Minneapolis. Prezidentské volby v USA se budou konat v listopadu 2020, v první polovině příštího roku jim budou předcházet demokratické primárky, ze kterých vzejde stranický prezidentský kandidát.

Americká demokratická senátorka Amy Klobucharová.
Demokratická senátorka Klobucharová oznámila svoji kandidaturu na post...

Klobucharová, která byla po prvním zvolení do Senátu USA v roce 2006 označována za stoupající hvězdu demokratů, je považována za hlavního uchazeče z amerického Středozápadu. Agentura AP 58letou političku hodnotí jako velmi pragmatickou a jednu z nejproduktivnějších členek Senátu, která se nezdráhá spolupracovat s republikány.

Z řad demokratů již oznámili prezidentskou kandidaturu senátorky Elizabeth Warrenové, Kirsten Gillibrandová a Kamala Harrisová, senátor Cory Booker či bývalý kongresman Julian Castro. Média spekulují, že o demokratickou nominaci se přihlásí také bývalý viceprezident Joe Biden či nezávislý senátor

ČTK

Najdete na Lidovky.cz