4. dubna 2018 13:21, aktualizováno  15:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další požár obchodního centra. Na východě Moskvy si oheň vyžádal nejméně jednu oběť

V nákupním středisku, specializovaném na dětské zboží,začalo hořet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V nákupním středisku, specializovaném na dětské zboží,začalo hořet. | foto: Reuters

MOSKVA Nejméně jednoho mrtvého si vyžádal požár v jednom z moskevských nákupních a zábavních středisek. Hasiči z budovy nákupního střediska Perseus pro děti evakuovali asi 600 lidí. Oznámila to agentura TASS.

„Zraněný, evakuovaný z hořící budovy, zemřel v sanitce. Zachránit se ho nepodařilo,“ uvedl TASS s odvoláním na rychlou záchrannou službu. Úřady později upřesnily, že obětí se stal zaměstnanec nákupního střediska. Zranění utrpělo také šest hasičů, dva z nich jsou ve vážném stavu. Zraněné přepravily do nemocnic vrtulníky.

Hlášení o ohni dostali hasiči krátce po půl jedné moskevského času (11:32 SEČ) a nebezpečnost požáru odhadli na druhý stupeň z pěti možných. V budově hořelo čtvrté, nejvyšší podlaží.

V nákupním středisku, specializovaném na dětské zboží,začalo hořet.
Hasiči z budovy nákupního střediska Perseus pro děti evakuovali asi 600 lidí.

Nákupní středisko, specializované na dětské zboží, bylo otevřeno v roce 2009. V nejvyšším poschodí je kromě skladů herna. TASS později upřesnil, že hořelo ve skladu hraček a zranění utrpěli tři hasiči, kteří se nadýchali kouře.

Minulý měsíc se 64 lidí, převážně dětí, stalo obětí požáru v obchodním centru sibiřského města Kemerovo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz