20. března 2018 14:55, aktualizováno  17:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další střelba na americké střední. V Marylandu jsou dva zranění, jeden kriticky

Střelba (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

WASHINGTON Místní student v úterý na střední škole v americkém státě Maryland postřelil dívku a chlapce, než jej zabil policista hlídající školu. Zatímco mladík utrpěl středně vážné zranění, studentka je v kritickém stavu. Informoval o tom úřad místního šerifa, podle něhož již ve škole nehrozí nebezpečí. Motiv útočníka úřady zjišťují.

Podle telefonického svědectví jednoho ze studentů, který komunikoval s televizí CNN, vypukla střelba ráno krátce po zahájení vyučování. Střelec na chodbě školní budovy vytáhl zbraň a namířil ji na dívku, přičemž poranil i chlapce poblíž. Ihned poté zasáhl policista střežící školu, který vypálil na střelce smrtelnou ránu, informoval média šerif Tim Cameron. Pachatel podle něho palbu opětoval, policistu však nezranil.

Incident se stal ve škole Great Mills, kam chodí 1600 žáků ve věku od 14 do 18 let. Její ředitel Jake Heibel před několika týdny oznámil rodičům, že vedení školy vyšetřuje nespecifikovanou hrozbu střeleckého útoku, která se však tehdy ukázala jako nepodložená. Podle médií není jasné, zda byl útočník nějak spojen se zmíněnou výhružkou.

USA se stále ještě vzpamatovávají ze střelby na floridské škole z poloviny února, při níž 19letý pachatel zabil 17 lidí. Studenti od té doby pořádají veřejná shromáždění ve snaze přesvědčit zákonodárce, aby zpřísnili zákony regulující držení zbraní.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz