Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další útok v Bílém domě. Bidenův pes Major znovu pokousal zaměstnance

Svět

  14:35
Washington - Americký prezident Joe Biden musí opětovně řešit hodně nepříjemný incident. Necelý měsíc poté, co utichla kauza okolo jeho psa Majora, který na začátku března napadl jednoho z členů ochranky, se Bílý dům vypořádává s podobnou situací znovu.

Major, tříletý německý ovčák amerického prezidenta Joe Bidena na procházce v zahradách Bílého domu. foto: AFP

Tříletý německý ovčák totiž zase zaútočil. Tentokrát údajně pokousal zaměstnance Správy národních parků, který v osudný moment vykonával práci v oblasti South Lawn. Podle mnoha zdrojů pes na muže skákal, štěkal a nakonec jej i napadl. Neznámý pracovník poté musel být ošetřen zdravotníky. Do práce se podle reportéry NBC Kelly O’Donnell vrátil bez zranění.

Joe Biden na procházce s oběma svými psy - Majorem i Champem.
Major, tříletý německý ovčák amerického prezidenta Joe Bidena na procházce v...

Přestože se podobný incident udál před několika týdny a oba psi, které prezident USA vlastní, museli být na čas z Bílého domu vystěhování, Joe Biden svého miláčka brání. „Je to sladký pes,“ uvedl. Zároveň se však zamyslel nad tím, proč k něčemu podobnému došlo. Major strávil totiž předcházející dny tréninkem v Delawaru. „Major se mezi spoustou nových lidí aklimatizuje. Odbočíte za roh, kde jsou cizí lidé, které neznáte. Tak se snaží chránit,“ řekla čerstvě zvolená hlava státu.

K tomu Biden navíc dodal, že pětaosmdesát procent lidí v Bílém domě Majora miluje. Prý všechny jen olízne a vrtí ocasem. Z pochopitelných důvodů ale uznal, že někteří z jeho psa mohou mít strach.

Vedle tříletého adoptovaného Majora, jehož prezidentský pár získal v roce 2018 ve Službě adopce zvířat v Delawaru, se prezident stará ještě o třináctiletého Champa. Ten strávil v Bílém domě nějaký čas už v době, kdy byl Biden viceprezidentem. Oba psy má primárně na starost první dáma Jill Bidenová.

Díky jejich přítomnosti se obnovila tradice psích mazlíčků v prezidentském sídle. Tu v minulosti porušili jen Donald Trump a William McKinley. Bidenovi oba psy považují za členy rodiny, dokonce mají na sociálních sítích své vlastní profily a spoustu fanoušků.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
PRACANT VE VÝROBĚ 22.000 Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč

Mohlo by vás zajímat