30. října 2017 14:40 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dán se přiznal k rozřezání těla švédské novinářky, stále ale popírá, že by jí zabil

Novinářka Kim Wallová a ponorka, v které zahynula. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novinářka Kim Wallová a ponorka, v které zahynula. | foto: Reuters

KODAŇ Dánský konstruktér Peter Madsen se přiznal k rozřezání těla švédské novinářky, která v srpnu zemřela při společné plavbě v jeho ponorce. Madsen ale nadále popírá, že by Kim Wallovou zabil, informovala v pondělí dánská policie. Prý se nadýchala oxidu uhelnatého uvnitř jeho podomácku vyrobeného plavidla, zatímco on sám byl na jeho venkovní palubě.

Šestačtyřicetiletý Madsen přiznal, že tělo 30leté ženy rozřezal a části těla pak naházel do moře. Dříve tvrdil, že ženě na hlavu spadl těžký poklop. Na hlavě, která byla společně s nohama a oblečením švédské novinářky objevena na začátku října, se však žádné stopy po zranění nenašly.

Madsen v pondělí rovněž dobrovolně přistoupil na žádost prokuratury o prodloužení vazby. Obviněný se tak v úterý neobjeví u soudu, který měl o prodloužení vazby rozhodnout, informovala agentura Reuters. Ve vazbě nyní muž zůstane do 15. listopadu, řekla agentuře jeho právnička Betina Haldová-Engmarková.

Policie Madsena obvinila, že Wallovou mezi 10. a 11. srpnem zabil. Vynálezce dříve tvrdil, že zemřela, když na ni v ponorce spadl poklop. Pak prý její tělo hodil do moře a ponorku nechal na moři záměrně ztroskotat. Policisté na torzu patřícím Wallové, která o Madsenově ponorce psala reportáž, našli patnáct bodných ran.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz