Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

V dánské farmaceutické firmě Novo Nordisk znovu hořelo, svědci slyšeli výbuch

ilustrační snímek foto: Reuters

V kancelářích dánské farmaceutické firmy Novo Nordisk podruhé v krátké době vypukl požár. Podle listu Ekstra Bladet svědci hovořili o hlasitém výbuchu. Agentura Reuters s odvoláním na společnost napsala, že na místě zasahují hasiči i policisté a plameny jsou pod kontrolou. Zprávy o zraněných nejsou.
  17:14

„Dnes vypukl požár střechy kancelářské budovy pronajaté společností Novo Nordisk na Krogshøjvej v Bagsværd. Nejedná se o hlavní sídlo společnosti Novo Nordisk. Na místě jsou hasiči a policie. Požár je nyní pod kontrolou a nerozšířil se na další budovy,“ uvedla společnost na síti X.

Na fotografiích z místa jsou vidět plameny a černý kouř vycházející z jedné z kancelářských budov. Rozsáhlý požár kanceláře firmy zachvátil už 22. května. „Je to masivní požár. Máme v terénu kolem stovky hasičů,“ uvedl tehdy velitel zásahu. Požár vznikl v kontejneru na staveništi v areálu firmy a rozšířil se na střechu přilehlé kancelářské budovy. Z místa nebyla hlášena žádná zranění, ale budovu se hasičům zachránit nepodařilo.

Podobným požárům v evropských zemích se nyní věnuje zvýšená pozornost pro podezření, že za některými může stát Rusko. Zapojení ruských tajných služeb se podle českého premiéra Petra Fialy prověřuje i v případě žhářského útoku v autobusových garážích pražského dopravního podniku. Pravděpodobnost, že tomu tak bylo, označil za vysokou.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...